Media Shapers — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Pamporovo, Bulharsko

Termín konání: 1.—10. říjen 2022

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím přečtěte si info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Bulharska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Youth development center-Mutual aid

Popis projektu:

Tento tréninkový kurz si klade za cíl poskytnout základní dovednosti a zkušenosti pracovníkům s mládeží o použití médií, vizuálního myšlení a metod grafického usnadnění v jejich práci. Média a vizuální myšlení jsou způsob organizace myšlenek a zlepšení schopnosti myslet a komunikovat. Je to skvělý způsob jak předat složité nebo potencionálně matoucí informace. Pokud vaše nápady nemohou být nakresleny, pak nemohou být zhmotněny.

Vizuální myšlení je vitální dovednost pro rozvoj nových nápadů, efektivní komunikaci těchto nápadů a spolupráci s ostatními, aby se daly uskutečnit.

Kreslení je přirozený proces myšlení, prozkoumání nápadů a učení. Každé dítě si rádo kreslí – ale v určitém bodě našeho života zjistíme, že kreslení je záležitost umělců. To je omyl. Můžeš kreslit a když jsi byl malý, uměl jsi to. Jen jsi zapomněl. Během tohoto tréninkového kurzu si zlepšíme grafické dovednosti (manuální i digitální), které mohou být použity v kontextu neformálního vzdělávání a práce s mládeží. Toto je úvodní kurz do grafického usnadnění a visuálního myšlení, proto je určen pro začátečníky a ty, co nemají předešlé zkušenosti s kreslením nebo digitální facilitací. Budeme rozvíjet tyto schopnosti od základů.

Možná se ti bude líbit