Mindful Leadership: Training Youth Leaders to Improve Their Leadership and Management Practices – Maďarsko

single-image

Termín konání: 15.-23. srpen 2017

Místo konání: Magyarkút, Maďarsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím důkladně si přečtete Infopack_TC Mindful Leadership+ a prohlédněte si fotky z projektu

Účastníci: Vojtěch Voříšek, Kristýna Cabalová, Nikola Dvořáková, Lucie Bílková

Účastnický poplatek (budou si ho strhávat samotní organizátoři z reimbursementu cest. nákladů): €30

Hostitelská organizace: MOSTart NKKE 

Účastníci se země: ČR, Maďarsko, Španělsko, Rumunsko, Itálie, Turecko, Polsko

Report z projektu:

Projekt s názvem Mindful Leadership: Training Youth Leaders to Improve Their Leadership and Management Practices se konal od 15. srpna do 23. srpna v Maďarsku, nedaleko Budapešti. Účastnilo se jej 25 lidí ze sedmi různých zemí – z ČR, Španělska, Itálie, Polska, Rumunska, Turecka a Maďarska.

Hlavním cílem bylo zvýšit porozumění konceptu „leadership“ nebo jinak – porozumět tomu, jak vést lidi (v týmu, ve skupině či v zaměstnání) skrze mnoho praktických aktivit, diskuzí a samozřejmě i formou krátkých přednášek, které většinou předcházely praxi. Každý den jsme si také vyzkoušeli nějaký způsob meditace – bylo zajímavé sledovat, jak každému sedí něco jiného.

Začali jsme prací sami se sebou a postupně jsme ji rozšiřovali – na jednotlivé lidi, skupiny a týmy, až celou společnost. Všechny zkušenosti a znalosti si vezeme domů i s doporučením, jak na nich dále pracovat a jak se nám mohou hodit.

Ráda bych zmínila jednu z prvních velkých aktivit, kterou jsme dělali – museli jsme si sami uvařit večeři, guláš. Dali nám jen ingredience potřebné k tomuhle jídlu, a to bylo vše, dál už jen pozorovali, jak se chováme, jaké máme organizační schopnosti, jak umíme spolupracovat… nejenže jsme si vyzkoušeli spolupráci s lidmi, které neznáme, a vůdcovské pozice, ale zároveň jsme se i mnohem lépe poznali.

Jeden den jsme šli na celodenní túru do místních hor. Cestou si opět někteří z nás mohli vyzkoušet vedení celé naší skupiny, lépe se poznat i se naučit něco nového, jelikož celý den byl prokládán různými aktivitami. Nedělní odpoledne jsme dokonce mohli strávit v nedalekém městě Vác a trochu si odpočinout od přínosných cvičení v naší malé vesničce.

Některými stěžejními cíli projektu bylo poznat sám sebe (i ve vztahu k ostatním), poslouchat ostatní a snažit se je pochopit, jak s dalšími lidmi komunikovat…  osobně si podle feedbacků myslím, že se to mnohým z nás povedlo.

 

Všichni odjížděli domů plní emocí, nadšení a někomu se dokonce i povedlo zklidnit si svou mysl, otevřít se novým vjemům a také jsme byli (jak bychom řekli tam) more mindful.

                                                                                                                                                                                   Kristýna Cabalová

 

 

Možná se ti bude líbit