More in Common — Wales, Velká Británie

single-image

Termín konání: 6.-13. prosinec 2019

Místo konání: Urdd Glan-llyn/ Bala, severní Wales, Velká Británie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastníci českého týmu:  Kristýna Hubičková, Martin Zeman, Martina Kyselá

Hostitelská organizace: UNA Exchange & BeDiverse

Věkový limit pro účastníky: 18+

Účastnící-se země: Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Greece, Hungary, Italy, Lithuania, Macedonia, Malta, Portugal, Romania, Sweden, UK

Report z projektu: More in Common – Wales, Velká Británie

Projekt s názvem “More in common” se pořádal v nádherném prostředí Urdd Glan-llyn/ Bala, severního Walesu, ve Velké Británii.

Projekt byl pořádán, jako tréninkový kurz, který byl nabitý obrovským množstvím různých aktivit, které pro nás připravovlay naše úžasné trenérky a to Sheila a Leila.

První den jsme hráli seznamovací aktivity a měli jsme za úkol skupinově vyřešit a udělat nějaké aktivity. Dostali jsme zadání k jedné aktivitě, které jsme se všichni jako skupina měli účastnit a co nejvíce týmově všechny úkoly splnit.

Byla to velká zábava a osobně jsem si to hroně užila, jelikož to bylo opravdu skvělý a daný úkoly byly hrozně fajn. I když občas trochu náročné. Jako třeba udělat zed’ tvořenou deseti lidmi ze skupiny, tančit na Michaela Jacksona jeho slavný tanec, vypít několik litrů vody, vytvářet romantické fotografie apod.

Jako další aktivitu jsme například měli popis jednotlivých zemí, které na projektu byly. Každá země si vytvořila na velký papír nadpis země, ze které byli a ostatní země postupně v kruhu popořadě dospisovali zajímavosti, které o té dané zemi věděly.

Byla to velice zajímavá aktivita, jelikož třeba informace o Makedonii pro mne byly neznámé a o této zemi jsem toho mnoho nevěděla. Bylo nejen zajímavé psát informace, které jsme o té zemi věděli, ale také číst zajímavosti, které si lidé spojovali s naší zemí  🙂 At’ už v pozitivním slova smysli, či ne. K České republice velké množství lidí dopsávalo informace typu, že jsme velkými konzumenty alkoholu, že máme velké množství pivovarů, že jsme měli velice známé hubební skladatele, že nosíme ponožky v sandálích apod. Mnohé informace byly pro nás nové a překvapují, některé nás absolutně nepřekvapily.

Další dny jsme dělali aktivity, které jsme v rozdělených skupiná připravovali pro ostatní. Bylo to velice zábavné a vše, co jsme připravovali mělo poukazovat bud’, na nějaké problémy ve společnosti, či odlišnosti. Jak ve víře a náboženství, tak v tradicíh, zvycích a odlišnostech závisejících mnohdy i na zeměpisné lokaci.

U každé aktivity jsme se dozvěděli velké množství zajímavých novinek a zajímavostí. Vedli jsme zajímavé debaty a rozpoutali ne malé množství nejrůznějších diskuzí.

Každý den jsme měli spoustu aktivit, při kterých jsme mluvili o kultuře,  rozdílném vlivu na chování lidí, tím že pocházejí z jiného prostředí, země a mají jiné tradice. Kultura je něco velmi zajímavého a bylo velice zvláštní koukat na to, že má každý úplně jiným pohled na toto téma.

 

Jeden den jsme měli i velice zajímavý výlet do nedalekého Bala městečka, kde byly dvě roztomilé hospůdky, obchod apod. Bylo to hrozně hezký a hlavně pak i vidět místní.  Po cestě jsme se také zastavili u vodní nádrže, která vodou zásobuje celý Liverpool.

Celý projekt jsme ukončili zajímavými aktivitam při, kterých jsme si na vyrobené destičky, které jsme měli přes hlavu a psali si vzájemně hezký věci. Bylo pak hrozně fajn si pročítat ty anonymní a hrozně milý vzkazy.

Projekt hodnotím opravdu velice kladně a byl hrozně fajn. Já osobně jsem se tam naučila velké množství různých her, aktivit, ale také informací.

                                                                                                                                                                                                                          Martina Kyselá

Možná se ti bude líbit