Why Not,What matters — Bosna a Hercegovina

single-image

Termín konání: 19.-26. března 2012

Místo konání: Jajce,  Bosna a Herzegovina

Účastníci: Ondřej Serbousek, Ramona Sanigová

Report z projektu:

Projekt Why not? What matters! se konal v krásném bosenském městě Jajce. Bosna je krásná momentálně nedoceňovaná země, která trpí řadou předsudků. Město Jajce není velké, ale má historickou hodnotu. Je umístěno v nádherné krajině, které dominuje řeka s kaskádou vodopádů.

Téma projektu bylo dobrovolnictví, konkrétně v rámci programu Mládež v akci, a zároveň budování nových vztahů mezi zúčastněnými organizacemi z různých zemí. Samotné workshopy byly zaměřeny na rozvíjení schopností souvisejících s prací dobrovolníka a byly převážně realizovány neformální výukou a neformálními metodami. Specialitou bylo vytvoření flash mobu a jeho prezentace na veřejnosti jak v Jajce, tak v Sarajevu. Do Sarajeva byl organizován jednodenní výlet, kde jsme navíc měli možnost se setkat s evropskými politiky a diskutovat na velvyslanectví o podmínkách programu YiA a dalších zajímavých věcech.

Ubytováni jsme byli všichni v Youth hostelu, kde jsme měli veškerý komfort, stravovali jsme se v místní restauraci. Každá země měla jednoho až tři účastníky a všichni jsme se brzy spřátelili. I přes některé náročnější úkoly byl výsledek velmi dobrý, oba jsme si odnesli jak spoustu nádherných vzpomínek a kamarádů, tak i nové znalosti a zkušenosti.

Možná se ti bude líbit