Move Forward — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání výměny mládeže: 9.—17. červenec 2022

Místo konání: Rabka-Zdrój, Polsko

Počet volných míst:  0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Věkové limity: účastníci (16—20 let),  group leader (18+)

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €180 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Polska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Polsko, ČR, Francie, Lotyšsko, Kypr, Řecko

Hostitelská organizace: Europe4Youth

Popis projektu:

The concept:

Last 2 years were challenging for the young generation in Europe. Covid-19 pandemic and forced isolation made the formative years of young people’s lives fall under unprecedented rules. Now the uncertainty about the future overlaps with refugee
crisis caused by Russian aggression on Ukraine. Young refugees are seeking safety together with possibility to regain strength and deal with trauma. Also „usual“ stresses of rapid changes in life of 18 years olds are added up.

Young People need tools to cope with problems in constructive and healthy way. Time to reflect, take care of themselves. Essential is having space to form identity and express it, support to be resilient and empowered, and the group of peers to grow together.

Such conditions can be delivered by dance and movement psychotherapy affecting young people’s body and mind. In order to provide highest quality of such process we have invited a psychotherapist working with this method.

Participants‘ profile:

The youth exchange is designed by and for young people around 18 years old, finishing high schools, having experienced online classes, isolation. The group includes also young refugees from Ukraine living in Rabka and Kraków. The group consists of 30 participants (including youth leaders).

Možná se ti bude líbit