My Decision – Europe is ON! – Srbsko

single-image

Termín konání: 1.-9. března 2014

Místo konání: Vrnjačka Banja, Srbsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1.1. výměna mládeže

Účastníci: Jakub Bakule, Lukáš Dumský, Lucie Seifertová

Něco málo o projektu:

Projekt My Decision – Europe is ON! se konal v lázeňském a malém městečku jménem Vrnjačka Banja v Srbsku. Prostředí bylo příjemné, jen škoda, že nám nepřálo počasí. Přijela zde mezinárodní skupina velmi různorodých lidí, hlavně z Balkánského poloostrova. Věková hranice byla velmi různorodá, ale myslím si, že i přesto jsme si skvěle rozumněli a vytvořili jsme si zajímavý program.

Za to o srbských orgánizátorech se toho mnoho pozitivního říct nedá. Program pokulhával, nejvíc se nám věnovali první den, kdy pro nás připravili seznamovací aktivity. Další dny nám rozdělili, jakému tématu se máme ve skupinkách věnovat, ale už nás nekontrolovali jestli chodíme na program včas a jestli se držíme tématu, protože se programu sami neúčastnili. Díky tomu se taky mnoho lidí dopoledního programu neúčastnilo a dlouho vyspávalo. Nejzajímavější byly asi dva kulturní večery, kdy se všech osm zemí, které se projektu účastnilo představovalo prostřednictvím svých zástupců. Vyzkoušeli jsme typické jídla a pití daných zemí a poslechli si taky něco málo o těchto zemích. Trošku jsem postrádala představení Srbska. Myslela jsem, že se toho organzátoři ujmou.

Předposlední den jsme byli od organizátorů pozváni na typickou srbskou veřeči, která byla aspoň pro mě celkem zklamáním, protože byl servírován řízek a to si nemyslím, že je pro Srbsko typické jídlo.

Projekt My Decision – Europe is ON! i přes ne moc podařený program hodnotím kladně, protože jsem se seznámila a pobavila s mnoha zajímavými lidmi, kteří jezdí na takové projekty pravidelně a kteří by určitě vymysleli více zajímavých aktivit venku, ale díky nepříznivému počasí to nebylo moc možné. Taky mi říkali, že projekty jsou většinou plně nabité zajímavým programem, takže se těším na můj další projekt. Určitě se program organizátorům více povede! 

I přesto budu, ale na Vrnjačku Banju vzpomínat jen v dobrém!

Lucie Seifertová

Možná se ti bude líbit