My Friendship with the Planet — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání výměny mládeže: 11.—21. červenec 2022

Místo konání: Łódź, Polsko

Prosím přečtete si info-pack. Prosím navštivte Fb skupinu projektu pro fotky a videa z projektu. 

Hostitelská organizace: Fundacja Edu4You

Účastnící se země: Polsko, Malta, Kypr, Itálie, ČR

Český tým: Jan Schmid (GL), Sofie Škrobánková, Lucie Škrobánková, Valeriia Symonova, Yannick Daniel Gibson, Václav Plachejda

Reporty z Facebooku: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

FANPAGE:,Website:

Report z projektu: 

Tréninkový kurz který se pořádal v Lodži městě v Polsku od 11. 21.7 2022 byl opravdu zajímavou zkušeností. Tématem tohoto kurzu bylo: My Friendship with the Planet. Na projektu se sešlo 30 účastníků a to z: Polska, Italie, Turecka, Kypru a České Republiky. Většina kurzu byla zařízena organizatorkami, kteří nám zařídili i pár velice zajímavých výletů. Bydleli jsme v hotelu po 2 na pokoji. Hotel byl moc hezký 4*. Snídaně probíhala vždy v hotelu a následně na desátou hodinu jsme se scházeli v hlavní budově kde jsme měli kurzy.

 

Den většinou probíhal od 10:00 – 16:00 a pak jsme měli volno. Během této doby jsme měli mnoho přednášek nabitých informacemi o ekologii a i občasnými aktivitami kde jsme pak společně vymýšleli různá řešení pro dané problémy. Měli jsme několik výletu po městě s průvodci. Ovšem nejzajímavější den jistě byl když jsme měli možnost se jít podívat do čističky odpadních vod a následně do obrovského národního parku. Tady pro náš Český tým to asi nebyla taková podívaná, ale reakce Kyperského týmu byla velmi intenzivní. A to hlavně z toho důvodu že tolik stromu a přírody tam nemají. Měli jsme internacionální noc kdy jsme se všichni sešli v jedné místnosti a prezentovali naše staty a naše místní dobroty. To byla jedna jistě s nejlepších nocí protože tam opravdu došlo k propojení různých kultur dohromady. Třeba Turecký tým i tancoval a byla to velice hezká podívaná. Osobně jsem byl i pozván abych se přidal.

 

Celkově bych to shrnul tak že je to opravdu nezapomenutelný zážitek a myslím si, že byla možnost se toho nejen mnoho dozvědět o Ekologii, ale také poznat jiný pohledy na věci od různých členů ostatních států.

 

Chtěl bych mockrát poděkovat organizátorům a také vysílající organizaci EYCB a její koordinatorce Tereze Homulkové za tuto skvělou možnost.

                                                                                 Václav Daniel Plachejda

Možná se ti bude líbit