Navigate Your Inner Compass: 3rd Edition – Finsko

single-image

Termín konání: 12.-19. prosinec 2016 & 2.-6. duben 2017

Místo konání: Kokkola, Finsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack a rozpis denních aktivit.

Účastníci: Tomáš Průdek, Lenka Raymanová

Hostitelská organizace: Villa Elba

Účastnící se země: ČR, Finsko, Itálie, Řecko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Belgie, Švédsko, Irsko

Report z projektu:

Poslední předvánoční týden od 11.12. do 20.12.2016 jsem se spolu ještě s jedním českým účastníkem Tomášem měla možnost zúčastnit tréninkového kurzu „Navigate your inner compass“. Tréninkový kurz se konal ve finském městečku Kokkola, tedy přesněji řečeno, kousek za ním, v centru pro mládež, v kouzelném prostředí, kde kolem byly zasněžené stromy, zamrzlé moře, no zkrátka nádhera. Kokkola se nachází necelých 700km od hlavního města Helsinki, takže jsme letěli nejdříve do Helsinek a potom přestoupili do malého letadla, které nás dopravilo až přímo do Kokkoly. Hned na letišti na nás čekal pán v minibusu, který nás odvezl přímo až na místo, kde nám naší chatku ukázala příjemná dobrovolnice ze Srbska.

První snídaně byla výtečná. Byla sice všude tma, ta ale byla po většinu času, protože ve Finsku v zimě moc světla není. Hned po snídani jsme se všichni sešli v dřevěné místnosti, kde na nás už čekali naši trenéři Sandra a Dominik. Hráli jsme různé seznamovací hry, museli jsme se snažit vyluštit různé hádanky a plnit úkoly v týmu. Hry na jména samozřejmě také nechyběly. V průběhu tohoto dne jsem zjistila, že tréninkového kurzu se zúčastní lidé z Irska, Řecka, Srbska, Rakouska, Finska, Belgie, Slovenska a České Republiky. Každá země byla zastoupena dvěma členy, Belgičanů bylo ovšem více, čtyři. Věkově jsem byla skupina velmi různorodá. Já jsem byla nejmladší člen, nejstaršímu členovi bylo téměř sedmdesát let. Myslím, že právě to, že skupina byla složena z lidí úplně jiných věků a zájmů, dělalo tento kurz abnormálně skvělým a kvalitním.

Druhý den jsme se začali více zaměřovat na naší sexualitu a co pro nás tento pojem znamená. Dělali jsme aktivitu například „Abeceda sexuality“ a nebo různé povídání ve dvojicích o tématech, o kterých bych nikdy normálně nemluvila. Večer jsme šli všichni společně do sauny. Tedy vlastně ne společně, byli jsme rozdělení na skupinu s plavkami a na skupinu bez nich.

Další den jsme dělali aktivitu „The river of life“ a odpoledne jsme jeli navštívit město Kokkola, kde jsem s kamarádkou Míšou ze Slovenska obešla pravý vánoční finský trh, pár secondhandů a dalších obchodů s oblečením. Večer nás čekala skvělá večeře ve městě. Později po návratu na ubytovnu jsme měli „Mezinárodní večer“ kdy každá země představila jejich národní pokrmy a alkohol. Večer jsme si velmi užili a dokonce jsem se naučila nějaké mezinárodní tance jednotlivých zemí.

Někdy uprostřed projektu jsme měli večerní akci „USE YOUR STAGE“, na které jsme v pětičlenných skupinkách pracovali celý den. Za úkol bylo představit něco, co bude pro nás velké vykročení z komfortní zóny. Myslím, že moje skupina i všechny ostatní to splnily na 100%. Poté jsme všichni byli na jedné chatce a povídali si dlouho do noci.

Další dny utekly jako voda a nikomu z nás se myslím, nechtělo domů. Naštěstí má projekt ještě druhou část a uvidím všechny svoje nové přátele ještě jednou v dubnu.

Lenka Raymanová

Možná se ti bude líbit