Networking — Belgie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: seminář na navazování nových kontaktů mezi mládežnickými organizacemi

Místo konání: Tilff, Belgie

Termín konání: 15.—19. leden 2024 (15. leden = příjezd, 19. leden = odjezd)

Český tým: 1 účastník (ve věku 18+, statutární zástupce v neziskové organizaci

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: The Youth center of Banneux asbl

Report z projektu:

S naší organizací Prostor pro Rozvoj jsme měli výjimečnou příležitost zúčastnit se síťovacího setkání, které pořádalo Mládežnické centrum Banneux v Belgii od 15. do 19. ledna 2024. Celá tato zkušenost nejen odborně obohatila mé znalosti, ale také mi přinesla nová a hodnotná přátelství.

Cesta do Tilffu v Belgii, kde se setkání konalo, byla plná očekávání a napětí. I přes neplánované komplikace s cestováním a zpožděními vlaků jsem nakonec dorazila na místo a byla jsem okouzlena krásou okolí, kde se setkání uskutečnilo. Auberge Jeunesse Tilff, malebné městečko s úchvatným výhledem, se stalo mým domovem, a každé ráno jsem si užívala procházek po snídani.

Při příjezdu jsem byla srdečně přivítána členy organizačního týmu a ostatními účastníky. Atmosféra byla plná radosti a očekávání. Během úvodních prezentací jsem měla příležitost představit naši organizaci a podělit se o své zkušenosti v oblasti práce s mladými lidmi. První den byl věnován vzájemnému seznámení a hledání potenciálních partnerů pro budoucí projekty.

Následovaly inspirativní přednášky a aktivity od Mezinárodního mládežnického úřadu (BIJ), což bylo jako otevření nových dveří. Získala jsem hlubší vhled do globálních iniciativ pro mládež a pochopila, jak můžeme přispět k mezinárodní spolupráci. Skupinová práce ve dvojicích a větších skupinách nás následně zapojila do intenzivní přípravy na budoucí výměny mládeže. Tato fáze semináře byla o skutečném sbližování, sdílení myšlenek a společném úsilí dosáhnout cílů.

Celý seminář byl korunován úspěchem, když jsme dosáhli hlavního cíle – vytvoření sítě spolehlivých partnerů a přípravu půdy pro budoucí mezinárodní výměny mládeže. Jsem nesmírně vděčná za tuto příležitost a za všechna potenciální projektová partnerství, která jsem získala.

Děkuji Mládežnickému centru Banneux a všem účastníkům za nezapomenutelnou cestu za poznáním, sdílením a spoluprací. Věnuji také poděkování Břeclavskému EYCB centru za výbornou organizaci a Janče za úžasnou podporu.

Těším se na budoucí výměny a nová dobrodružství v oblasti práce s mládeží.

Kristýna Š.

Možná se ti bude líbit