Reconnect Through the Power of Nature — Maďarsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Visegrad, Maďarsko

Termín konání: 1.—8. květen 2023

Účastníci: Eva Nenková, Nikola Novotná

Přečtete si info-pack.

Hostitelská organizace: Hope for Children Hungary

Report z projektu:

Výměna mládeže, která nesla název Reconnect Through the Power of Nature, se konala 1.–8. 5. v kempu u maďarského Visegradu.

Účastníci projektu přijeli celkem z 5 zemí – Maďarska, České republiky, Španělska, Řecka a Kypru.

Byli jsme ubytováni v přírodě v kempu Madas László Erdészeti. Cílem projektu bylo nalézt propojení s přírodou, s ostatními účastníky a především se sebou samým. Na projektu byl bohatý pestrý program zaměřený na sebepoznání a seberozvoj. V prvních dnech jsme se především seznamovali a participovali na teambuildingových aktivitách. Následně jsme se snažili zjistit, jak se cítíme a jaká je naše současná situace, abychom na sobě mohli následně pracovat. Absolvovali jsme workshopy, které se týkaly zvládání změn a stresu, denních návyků, vizualizace naší budoucnosti, zdravého životního stylu či léčivých bylinek. Kromě workshopů jsme se věnovali také cvičení jógy či společnému vaření.

Pravidelně probíhaly reflexe, na nichž jsme mohli sdílet své pocity a postřehy z daného dne. Večer probíhaly intercultural nights, kde zástupci každého národního týmu prezentovali svůj stát a jeho typické pokrmy a tance.

Program nám nechystali pouze organizátoři, ale měli jsme možnost vymyslet si i program navzájem. Díky tomu jsme zažili společné meditace, výlet na vyhlídkovou věž, turnaj v badmitonu či workshop o relaxačních olejích.

Pátý den patřil mezi naše nejoblíbenější, jelikož jsme vyrazili na výlet. Navštívili jsme nedaleký hrad a na oběd jsme si dali výborný tradiční maďarský langoš.

Nikola Novotná

Možná se ti bude líbit