ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz
Místo konání: Vilnius, Litva
Advance Planning Visit (APV = přípravné předprojektové setkání): 23.—25. říjen. APV se bude konat ve Vilniusu, v Litvě a zúčastní pouze jeden zástupce za každý tým. 23. 10. je příletový den, 25. 10. je odletový den. Zástupce účastnící se APV se musí zúčastnit i samotného tréninkového kurzu.
Jak vypadá přípravné předprojektové setkání (nebo-li APV = advance planning visit)? Je to dvoudenní setkání zástupců jednotlivých skupin z každého účastnícího se národa s organizátory v místě konání samotného projektu. Během APV organizátoři se zástupci národních skupin projdou místo konání, proberou se praktické věci typu co si s sebou musí účastníci vzít (např. pokud je naplánován výšlap do hor, tak trekové boty, atp.). Dále organizátoři představí program aktivit projektu a určí se, co si má každá skupina připravit (např. energisery, ice-breakingové aktivity, či workshop na určité téma – např. euroskepticismus mládeže v ČR). Účast na APV tak opravdu není žádná věda (zvládne to každý).
Termín konání tréninkového kurzu: 30. listopad—7. prosinec 2023
Český tým: 4 účastníci (ve věku 18+)
Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.
Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.
Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).
V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.
Hostitelská organizace: Asociacija Jaunimo horizontai
Popis projektu:
The Countol of Europe recommendation #97 defines hate speech as expressions promoting racial hatred, xenofophobia, anti-semitism, or intolerance. A 2020 Eurobarometer survey revealed that 75% of young people in online and offline debates had encountered hate speech. Hate speech is most cited as illegal content in certain countries. The EUROSTAT report highlights concernts about harmful content affecting young people’s behaviour.
This project aims to equip youth workers with tools to recognise, challenge and transform hate speech, addressing interventions and supporting young people’s understanding. Unaddressed, hate speech can normalise violence. Social media’s growth has amplified its impact, yet there’s a lack of clarity on addressing it. The project seeks to enhance youth workers‘ abilities to handle hate speech and foster transformation in youth settings, focusing on culturally diverse backgrounds like minorities, Roma, refugees, and migrants.