Start-Change-Develop — Ázerbajdžán

single-image

Termín konání: 15.-23. září 2013

Místo konání: Baku, Ázerbajdžán

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. tréninkový kurz

Účastníci: Jan Ježek, Lucie Chlubnová

Účastnící se země: Turecko, Ukrajina, Maďarsko, Gruzie, Malta, Litva, Bělorusko, Moldavsko, ČR, Ázerbajdžán

Report z projektu:

Tréninkový kurz Start –Change–Develop probíhal kousek od hlavního města Ázerbájdžánu Baku. Byli jsme ubytováni v příjemném hotelu, kde o nás bylo královsky postaráno jak ze strany organizátorů tak samotných zaměstnanců. Během pobytu jsme měli spoustu možností podívat se i do samotného Baku, kde jsme navštívili také několik institucí jako například Diplomatic Academy of Azerbaijan nebo Center for  Strategic Studies.

Náplní projektu bylo posílení našich schopností v rámci dobrovolnické činnosti, práce s mládeží, lidmi okolo sebe i samotného procesu učení se. Díky výborným trenérům Zoře a Lorenzovi jsme měli možnost získat nové informace a postupy a také lépe poznat ostatní i sami sebe. V rámci programu jsme pracovali ve skupinách i samostatně, poslouchali ostatní, vytvářeli jednotlivé menší projekty a dobíjeli energii pomocí energizerů.

 

Po náročném dni vždy následoval zábavný večer, jehož cílem bylo poznat se ještě lépe a užít si společný volný čas. Kurzu se účastnilo 24 lidí z 10 zemí – ČR, Ukrajiny, Litvy, Turecka, Ázerbájdžánu, Moldavska, Běloruska, Malty, Maďarska a Gruzie. Navzájem jsme sdíleli zkušenosti, tradice i vzájemné odlišnosti a během krátkých 9 dní se z nás stala skvělá parta.

Lucie Chlubnová

Možná se ti bude líbit