Small Communities, Big Problems — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 26. srpen—4. září 2022

Místo konání: Buşteni, Karpatské hory, Rumunsko

Počet volných míst: 4 účastníci (ve věku 17-29 let) + 1 group leader (18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím přečtete si info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit,  prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 17. července. 

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Na tomto projektu si organizátoři budou strhávat účastnický poplatek ve výši €5/účastník

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: ODEN NEHOIU

Popis projektu:

„SMALL COMMUNITIES, BIG PROBLEMS“ is a youth exchange that will take place in Romania between 26 september and 4 August 2022 with 42 participants from 8 countries. The aim of the project is to provide to youngsters from small communities solutions to main problems like unemployment, addictions, pollutions, critical thinking etc.

Objectives:
1. Increasing awareness on youngsters and civic society on problems of youngsters in small communities
2. developing competences for youngsters in offering solutions based on nonformal education methods to increase quality of life in small communities
3.promote media creation, video creation and theater as nonformal methods to manage problems in small communities
4. expand European cooperation between youngsters and youth structures in frame of new Erasmus + programme for 2021-2027

The methodology is based on nonformal education methods including presentations, world café, theater, media and video creation etc The project activities will be preparation, introduction, geting to know each other, workshops in plenary and teams, outdoor activities, intercultural evenings, visits, reflection and evaluation according to agenda.

Final products expected: videos, theater plays and a guide with all information, methods, tools , solutions

Možná se ti bude líbit