Promoting Youth Employment — Policy and Action — Bulharsko

single-image

Termín konání: 19. – 26. září 2012

Místo konání: Sofia, Bulharsko

Účastníci: Ondřej Nepraš, Tomáš Hajíček, Tomáš Svoboda, Pavlína Staňková, Barbora Lípová

Účastnící se země: Bulharsko, Česká Republika, Španělsko, Slovinsko, Portugalsko, Itálie, Turecko.

Program a akce: Program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Report z projektu:
Projekt  „Promoting Youth Employment – Policy and Action“ který se konal v Bulharsku nedaleko hlavního města Sofie byl pro nás všechny účastníky  velice přínosný. Ubytování proběhlo v ubytovně červeného kříže v krásné hornaté lesní krajině cca 30km za Sofii. Projektu se zúčastnilo 6 národu (Turecko, Česko, Slovinsko, Portugalsko, Španělsko a Italie) + pořádající Bulharsko, všichni zúčastnění si výborně rozuměli a s některými jsme uzavřeli přátelství na celý život. Na projektu panovala výborná nálada podpořená kvalitním programem, oživujícími energizery, neformálními coffe breaky a vždy zábavným večerním programem (párty) tomu všemu dopomáhalo pro náš netradiční bulharské jídlo, které alespoň mě velice chutnalo.

Projekt byl pravidelně rozdělen na jednu dopolední lekci a dvě poobědové. Pokaždé vládla přejemná atmosféra, kde jsme buď poslouchali přednášku našeho G. (trenéra), řešili aktuální téma společnou diskuzí a nebo tvořili pracovní týmy, ve kterých jsme společným úsilím pracovali na vybraném tématu. Témata zahrnovala nezaměstnanost mladých ve všech zemích účastníků, analýzy problému a hledání řešení, jak pomoct mladým lidem se uplatnit na trhu práce.

Poslední den projektu jsme uzavřeli překrásným výletem do Sofie, kde nám místní Bulhaři ukázali jejích rodné město a místní památky. Já jsem byl s projektem velice spokojen a byl pro mě přínosem nejen pro pracovní život, ale především pro život osobní. Děkuji všem za účast (českému týmu) a EYCB za možnost na tento projekt vyjet.

Ondřej Nepraš

Možná se ti bude líbit