Puzzle of Diversity: Escape Room for Education — Španělsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Ceuta, Španělsko

Termín konání: 28. říjen—4. listopad 2022

Prosím přečtěte si info-pack

Velikost národního týmu: 2 účastníci (ve věku 18-30). Přihlašování bylo uzavřeno 15. září. Můžete se hlásit jako náhradníci. 

Prosím zamyslete se, jak zapadáte do profilu účastníků. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Španělska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: K’mon Association

Popis projektu:

Recently several topics became important in Europe and in the world – rise of radicalization, racism, violation of human rights. We think that there is a good way to have a positive influence on society – to educate young people and to deliver proper messages regarding the topics mentioned above.

We had several discussions regarding the fact that traditional ways of education and promotion about these topics are not very effective when working with youngsters. We know that it is quite hard to bring attention of young people when using same old ways and methods of education. Young people need to be fully involved into education process and education must be interesting and even entertaining for them. We also understood that youth workers, youth leaders and NGO workers often lack new tools and ideas on how to educate youngsters, especially in the field of Human Rights Education (HRE).

OBJECTIVES:

With our training course, we aim to raise awareness about such issues as gender equality, migrants rights and bullying through making escape rooms, as well as understanding how to use escape rooms as a learning tool.

  • Spread ideas about human rights protection among participants, partner organizations and guests of the training course.
  • Youth workers and NGO workers know and are able to organize escape rooms for educational purposes.
  • Participants are equipped with knowledge, skills and attitudes on new approaches to education, especially Human Rights Education (HRE).
  • Toolboxes on escape rooms (with schemes, scenarios, puzzle explanation, etc) are created and can be used later.
  • Positive impact is made in such areas as gender equality, migrants rights and bullying.

Možná se ti bude líbit