Recycling and Creating Together — Španělsko

single-image

Termín konání: 15.-23. července 2013

Místo konání: Cártama, Malaga, Španělsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Účastnící se země: Španělsko, ČR, Itálie, Holandsko, Turecko, Portugalsko, Maďarsko

Účastníci: Martin Fišer (GL), Martin Ševčík, Šimon Záhradník, Natálie Kristýnková, Zuzana Fišerová, Brigita Melkonyanová, Veronika Reháková

Report z projektu:

Projekt probíhal ve dnech od 15. do 23. července ve městě Cartáma vzdáleném asi 15 minut autem od hlavního města této oblasti- Malagy.  Projekt proběhl za účasti těchto zemí: Portugalsko, Španělsko, Nizozemí, Maďarsko, Itálie, Turecko a Česká republika.

Ubytování bylo zajištěno v místní střední škole, kde jsme spali na matracích v učebnách.  Na první pohled nepohodlné ubytování se ukázalo jako skvělé, především díky tomu, že jsme opravdu trávili  všechen čas s ostatními účastníky a mohli tak zlepšit naše celkové komunikační schopnosti .  

Zde ve škole probíhala většina her, které tvořili značnou část programu a také workshopy. Workshopy se nesly v duchu téma projektu, tedy Recycling and Creating Together, což v praxi znamenalo využít nějakým způsobem už jednou použitý materiál. Například jsme vytvářeli papír ze starých novin nebo jsme postavili ptačí budku z již použitých odřezků dřeva.  Součástí programu byla i pravidelná návštěva bazénu hned po obědě. Tohle odpolední koupaní jsme opravdu docenili , jelikož počasí nám opravdu přálo a v Cartámě jsme nezažili jiné nebe než blankytně modré.

I přes tento nabitý program si organizátoři našli čas a jeden den nás vzali do Malagy. Zde nás provedli krásnou katedrálou a místními úzkými uličkami, kde jsme si mohli koupit  suvenýry a nějaké drobnosti.

Celý projekt se nesl v přátelském duchu a celou naši skupinu obohatil o nové informace a úžasné zážitky.  Závěrem bychom chtěli jako skupina poděkovat EYCB, že nás projekt vyslalo a zařídilo nezbytné záležitosti.

Martin Ševčík

Možná se ti bude líbit