See, Draw, Learn — Polsko

single-image

Termín konání: 26. listopad – 4. prosinec 2017

Místo konání: horský rezort Szczawnica, (30km od Nowy Sącz), Polsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastníci: Tereza Veverková, Kateřina Remišová, Miroslava Slavíčková

Účastnický poplatek: €30 (vybírala si ho samotná hostitelská organizace)

Hostitelská organizace: My Dreams Come True Association (MMS)

Účastnící se země: ČR, Polsko, Rakousko, Slovensko, Velká Británie, Lotyšsko, Estonsko, Řecko, Chorvatsko, Turecko, Rumunsko, Norsko

Report z projektu: 

Tréninkový kurz See, Draw, Learn, který pořádala organizace My Dreams Come True Association (MMS), se konal ve dnech 26. 11. – 4. 12. 2017 ve městě Szczawnica vzdáleném asi 2 hodiny cesty autobusem od Krakowa. Téma tréninkového kurzu bylo Visual facilitation. Na projektu se sešlo asi 28 účastníků z ČR, Polska, Rakouska, Slovenska, Velké Británie, Lotyšska, Estonska, Řecka, Turecka, Rumunska, Norska a domácího Polska. Celým projektem nás provázeli zkušení trenéři Dennis z Estonska a Torben z Rakouska. Organizace MMS a její šéfky, Basia a Gosia, pro nás nachystaly úžasný týden plný všech možných informací, workshopů a energizerů. Ubytovaní jsme byli na po koj&iacu te;ch po 2 lidech a ubytování bylo velmi přijemné, v penzionu na čistém horském vzduchu. Několik dní nám i sněžilo!

 

První den projektu byl zaměřen na seznamování se všech účastníku projektu formou zábavných her a na večer byla v programu intercultural night, kde každý národ prezentoval své jídlo a pití, někteří z účastníků i tancovali vlastní národní tanec.

V průběhu dalších dnů jsme byli postupně zasvěceni do tajů jednoduchého malování, kresby postaviček, jak je uvést do pohybu, pomocí dvou linek vyjádřit 9 základních emocí.

Další den přišlo na řadu lettering – různé typy písma. Nazapomněli jsme taky na 3D perspektivy a stínování.

 

Na závěr týdne byla řada na nás, připravit si vlastní visual tool, které můžeme využívat pro naši práci s mládeží, školu nebo další místa, kde pracujeme. Já s Katkou jsme vytvořily pracovní listy pro zpětnou vazbu po proběhlém semináři nebo programu –  tzv. Evaluation Worksheets.

Celkově byl projekt moc užitečný, myslím, že každý z účastníků může znalosti z projektu využít ať už v profesní dráze, tak i pro svůj osobní rozvoj či zábavu.

Tereza Veverková

Možná se ti bude líbit