SIGMA: Strengthening Gender Mainstreaming in Youth Work — Arménie

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Místo konání: Jerevan, Arménie

Termín konání: 1.—9. prosinec 2021 

Věkový limit pro účastníky: 18—30

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci

Prosím důkladně si přečtete info-pack.  Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Arménie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Nizozemí, Bulharsko, Kypr, ČR, Řecko, Rumunsko, Arménie, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko, Ukrajina

Hostitelská organizace: Jongeren voor Uitwisseling en Begrip (Nizozemí) a Armenian Progressive Youth NGO

Popis projektu:

The Training Course aims at building capacities of youth workers and youth educators in addressing gender issues and mainstreaming gender into the policies and activities of partner organizations. Additionally, the project aims at incorporating gender-sensitive approaches to their work with young people and the youth work provided by their organizations.

The Training Course seeks to build and improve the knowledge and understanding of participants on different concepts related to gender, examine customs, roles and gender attitudes in different countries and societies as well as focus on feminist movements and ideologies, and equality feminism (difference feminism).

Moreover, Training Course will help the participants to understand the need for comprehension of gender equality in all the domains, including economic and political equality, equal access to rights and freedom from oppressive gender stereotyping.

The Objectives of the Training Course are the following:

  • A. To raise awareness of 32 youth workers and youth educators on gender mainstreaming;
  • B. To provide 32 youth workers and youth educators with knowledge on gender equality, equality feminism, feminist movements and ideologies;
  • C. To equip participants with knowledge, techniques and tools, which can improve gender sensitivity of their work with young people and inclusiveness of their organizations;
  • D. To raise the awareness of youth workers and youth educators on the importance of true comprehension of gender equality and promotion of equality among young people;
  • E. To improve international cooperation between youth workers from the partner organizations and facilitate networking;
  • F. To promote development of new partnerships and projects on gender mainstreaming within Erasmus+ Programme.

Participants‘ profile:

  • Youth workers aged 18-30
  • Fluent in English
  • Resident in one of the participating countries
  • Available for the whole duration of the training course

IMPORTANT! This training course is only for YOUTH WORKERS!

Možná se ti bude líbit