SketchUP Europe — Německo

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Berlín, Německo

Termín konání: 25. červen—3. červenec 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Věkový limit pro účastníky: 18—26

Věkový limit pro group leadera: 18+

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 4+1GL

Počet volných míst: 2+1 group leader

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) vč. nákladů na Covid testy do max. výše €180/účastník (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Německa (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Německo, ČR, Polsko, Itálie, Španělsko, Slovensko, Řecko

Hostitelská organizace: Europe4Youth Deutschland

Popis projektu:

Co budeme dělat?

Vytvoříme mezinárodní tým 36 lidí z Itálie, Slovenska, Polska, Německa, Řecka a České republiky, abychom zjistili, jak EU funguje, zvýšili úroveň povědomí o struktuře, fungování a úkolech institucí EU. Načrtneme možné scénáře budoucnosti EU skrze různé formy uměleckých vyjádření, od komiksu a náčrtů k animaci a kreslení na tělo. Také chceme společně přemýšlet o tom, co je Evropská identita, jaké jsou její charakteristiky a jak ovlivňuje vnímání nás samotných a ostatní. Navíc budeme mít mnoho možností tohle provést díky naší kreativitě. 

Cíle:

  • Uvažovat o myšlence EU a způsobu jejího fungování, stejně jako o tom, co evropská identita znamená pro mladé lidi z různých zemí.
  • Vyměnit si zkušenosti týkající se změn v Evropě a diskutovat problémy a výzvy, kterým EU čelí.
  • Nastínit možné scénáře budoucnosti EU skrze různé formy uměleckého vyjádření.

Možná se ti bude líbit