Social Entrepreneurship as Local Charge of the Global Changes — Lotyšsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Riga, Lotyšsko

Termín konání: 9.—17. prosinec 2022

Český tým: Antonie Myslivečková (GL), Vojtěch Půlpán, Marie Cviková, Jakub Wambach, Matěj Cihlář, Michaela Mácová 

Prosím přečtěte si info-pack. 

Hostitelská organizace: 3D Friends LV

Report z projektu:

Projektu s názvem Social Entrepreneurship as Local Charge of the Global Changes se zůčastnilo 30 lidí z Lotyšska, Gruzie, Ukrajiny, Itálie a České Republiky. Celý projekt byl pod vedením lotyšského NGO 3D Friends s pomocí gruzínské YouthFull Academy. V hlavním městě Lotyšska, tedy Rize jsme společně strávili týden plný zábavy, práce na projektech i zajímavých debat.

Celý projekt se zabýval především příležitostem entrepreneurship, neboli podnikání v našich zemích, sociálními problémy a jejich řešením.

První dny jsme, jak už je u Youth Exchange projektů zvykem, trávili vzájemným poznáváním a teambuildingem. První společný večer byl v duchu poznání každého týmu na osobní bázi, což bylo velmi přínosné pro tvorbu kolektivu.

V dalších dnech nám, jakožto group leaderům, bylo umožněno vést své vlastní workshopy, což pro mě osobně bylo oproti ostatním projektům jiné. 

Obecně jsme během týdne vedli různé debaty, představovali situaci ve svých zemích a tvořili mapu entrepreneurship organizací v našich zemích. Také jsme pořádali dvě simulace Shark tank, které měli mezi účastníky neobvyklý úspěch. Při nich jsme byli rozděleni do několika skupin, mezi nimiž byli investoři, legal department a několik skupin, které představovali své sociální organizace. 

Jeden den jsme měli volno, a tak jsme měli i možnost poznat Rigu a strávit společně spoustu času i mimo workshopy.

Samozřejmě jsme několik večerů věnovali i intercultural evenings. Zde jsme poznali nové kultury, tradice a ochutnali tradiční pokrmy.

Pro mě byl tento projekt zajímavý především neotřelým programem. Jakožto group leader jsem měla možnost zasahovat do programu a část z něj i sama tvořit, což pro mě bylo nové. Také partnerské země pro mě byli nové a měla jsem možnost seznámit se s novými kulturami. Všeobecně jsem velmi spokojená s tímto projektem a vděčná za všechny znalosti, zkušenosti a především přátele, které s z něj odnáším.

Ráda bych tímto poděkovala svému týmu za vše a hlavně podporu, kterou pro mě byli, celému kolektivu úžasných, zajímavých a inspirujících lidí, kamarádů, které jsem zde potkala, a především organizátorům Anželice, Zurovi a Tsotnemu za tuto příležitost. Doufám, že se co nejdříve setkáme na dalším projektu.

Antonie Myslivečková

Možná se ti bude líbit