Social Innovation on Young Entreprenuership — Turecko

single-image

Termín konání: 21. – 27. říjen 2012

Místo konání: Istanbul, Turecko

Účastníci: Alžběta Karolyiová, Jakub Loun, Lubomír Kulhánek, Adam Farník

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Report z projektu:

Na konci října 2012 se díky organizaci European Youth Centre Břeclav zúčastnila skupina čtyř reprezentantů z České Republiky projektu Social Innovation of Young Etrepreneurship. Projekt se konal v Istanbulu od 21. do 27. října. Zahajovacím dnem byla neděle. Účastníci měli možnost v Turecku strávit až od dva dny více, než trval projekt a proto přijížděli v různé dny i časy.

Ubytování se nacházelo ve velmi atraktivní lokalitě, přímo vedle slavné Istikal street. Všichni jsme se setkali při první večeři a začali se seznamováním, které po krátké pauze na spánek pokračovalo i během pondělí. Brzy jsme poznali všechny účastníky, kteří pocházeli kromě ČR také z Litvy, Maďarska, Bulharska, Řecka a Turecka. Workshopy a semináře se konaly od pondělí do čtvrtka v seminární místnosti na universitě. Dle charakteru aktivit bylo možné týmové úkoly připravovat i venku a užívat si tak krásné klima Istanbulu. Aktivity byly velmi různorodé, každý si přišel na své – někdo více, někdo méně. I proto byl každý večer věnován zpětné vazbě na jejímž základě byl organizátory další program upravován.

Všichni, kdo byli v Istanbulu poprvé se těšili na volný den – tedy pátek – aby mohli navštívit slavná historická místa a nakoupit místní vybrané speciality a suvenýry. Kdo to stihl přes týden, mohl se vydat například na projížďku trajektem přes Bosporský průliv a strávit tak alespoň krátkou chvíli v Asii. Závěrem dne byla uspořádána slavnostní večeře s předáváním certifikátů a následovala afterpárty, kterou zpestřil bulharský účastník pracující jako profesionální DJ. 

V sobotu, poslední den, se již každý věnoval především balení a nákupu posledních suvenýrů. Kdo se rozhodl zůstat o 1 – 2 dny déle, tak pokračoval v poznávání krás Istanbulu. Všichni se potom pohybovali v mezinárodních skupinkách, což bylo důkazem, že jsme se zúčastnili dalšího projektu Mládež v Akci, který splnil svůj účel :).

Jakub Loun

Možná se ti bude líbit