Soften Your Skills — Chorvatsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 27. září — 3. říjen 2021

Místo konání: Záhřeb, Chorvatsko

Pro více informací si prosím důkladně  přečtete info-pack

Hostitelská organizace: Ekonomska Klinika

Účastnící-se země:  Chorvatsko, ČR, Severní Makedonie, Kypr, Litva, Bulharsko

Český tým: Anna Koucká (GL), Lucie Ivanecká, Tereza Klabenešová, Ondřej Kos, Meeri Jürgenson

Report z projektu:

Projekt s názvem Soften Your Skills se konal na přelomu září a října přímo v centru hlavního chorvatského města Záhřeb. 

Celkem se projektu účastnilo 5 zemí – Chorvatsko, Česká republika, Litva, Bulharsko a Severní Makedonie. Každou zemi zastupovalo 5 lidí, celkově tedy 25 zúčastněných. Organizace se chopila chorvatská Ekonomska Klinika.

Cílem tohoto projektu bylo zlepšit úroveň soft skills všech účastníků, které mohou výrazně pomoci jak v osobním, tak v profesním životě.

Veškerý program projektu se konal v prostorách našeho ubytování, které hodnotím velmi kladně. Hostel byl přímo v srdci Záhřebu, jídlo bylo perfektní a prostory byly také velmi vhodné pro naše potřeby.

V průběhu prvního dne jsme se především seznamovali a hráli hry na prolomení ledů. V odpoledních hodinách jsme hráli hru Scavanger Hunt, kdy jsme vytvořili skupinky, ve kterých byl vždy jeden zástupce zúčastněných zemí. Měli jsme zhruba 3 hodiny na to, abychom „ulovili“ různá zajímavá místa v centru Záhřebu. Tato hra byla skvělá jak na poznání nových přátel, tak především na poznání krásných míst a památek v Záhřebu. Byla to zároveň soutěž a každý tým se musel na označených místech vyfotit. Na konci projektu byl nejlepší tým s největším počtem bodů oceněn. Již od prvního dne bylo vidět, že jsme si všichni jako parta lidí sedli a bylo cítit příjemnou a přátelskou atmosféru.

V průběhu celého týdne jsme měli možnost zúčastnit se prezentací, které nám napomohli ke zlepšení našich „soft skills“. Například jsme se dozvěděli něco nového v oblasti Business ethics, Business etiquette, Negotiating, Creativity and innovation, Constructive criticism a mnoho dalších. Poslední dva dny jsme pracovali opět v týmech na vlastním podnikatelském nápadu. Cílem a vyvrcholením celé této aktivity byla prezentace a „pitch“ nápadu daného týmu.

Co se mi dále velmi líbilo na tomto projektu byly „intercultural evenings“, kdy daný tým prezentoval svou domovskou zemi. V našem případě měl tým vždy připravený kvíz, nějaká videa a ochutnávky jídla a pití, které si troufám říct, byly nejoblíbenější částí.

Týden v Záhřebu utekl v takto skvělé společnosti opravdu rychle. Večery jsme trávili společně, ať už u drinku nebo na pokojích klábosením. Díky tomuto projektu jsme si oživili angličtinu, vyslechli si spoustu příběhů lidí z různých koutů Evropy, a především poznali úžasné lidi, které dnes již můžeme označit za přátelé.

                                                                                                                        Lucie Ivanecká

Možná se ti bude líbit