SOLIDARITY PHASE: How to Cope with the Inclusion of Migrants in the Times of COVID-19 — Itálie

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Lecce, Itálie

Termín konání: 18.—22. říjen 2021 (18. říjen=příjezd, 22. říjen=odjezd)

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastnící se země: Itálie, ČR, Rakousko, Belgie, Bulharsko, Francie, Německo, Řecko, Litva, Makedonie, Malta, Portugalsko, Švédsko, Turecko

Hostitelská organizace: Terzo Millennio – Laboratorio di Umana Solidarietà

Český tým: Sarah Horáková

Report z projektu:

Vždycky bývají ve filmech spontánní rozhodnutí, například, že si někdo koupí v jeden den letenku a druhý den už letí. Mám ráda dobrodružství, ale že se mi to splní už teď, to jsem opravdu nečekala. Díky organizaci EYCB jsem se vydala poprvé SAMA na cestu do jižní Itálie, konkrétně do města Lecce na projekt Erasmus+. Jelikož to bylo opravdu “last minute”, vůbec jsem nevěděla co si pod tím představit a už vůbec, jak vše bude probíhat.

Přijela jsem a zjistila, že jsem jediná z účastníků komu je 18 a všichni byli minimálně o 10 let starší než já. Kolikrát jen říkali, že jsou zde vysláni z práce na seminář. To mě lehce zarazilo. Možná hodně. Avšak nad moje očekávání to byl jeden z nejlepších projektů. Možná i tím, že jsem musela opravdu mluvit jen anglicky a lidé, kteří pracovali v oboru a předali mi opravdu mnoho zkušeností.

Mockrát děkuji všem, kteří mě v těchto projektech podporují, protože vím, že tohle má pro mě smysl a posouvá mě to dál. Opět jsem poznala mnoho úžasných lidí, s pár z nich dokonce plánujeme další projekt, který snad vyjde!

                                                                                                                            Sarah Horáková

Možná se ti bude líbit