You Are Stronger with Eurodesk! – Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Ankara, Turecko 

Termín konání: 17.—24. listopad 2022

Český tým: Michal Šťastný (GL), Petr Kousal, Dominika Vondráková, Ondřej Zeman, Martin Klíma, Julia Krzywoń, Markéta Lindáková

Přečtěte si info-pack a rozpis denních aktivit.

Hostitelská organizace: Ander NGO

Report z projektu:

Tato Erasmus+ výměna mládeže nesla název You are Stronger with Eurodesk. Proběhla v hlavním městě Turecka, Ankaře, ve dnech 17. – 24. listopadu r. 2022. Zúčastnilo se 5 zemí a to Česko, Německo, Itálie, Litva a Polsko. Francie bohužel na poslední chvíli odpadla. Hostující organizací byla turecká Ander Association.

             Ubytování bylo zařízeno na hotelu v centru města po dvou až třech lidech na pokoji a o stravování bylo třikrát denně postaráno.

              V duchu výměny mládeže byl program sestaven z části z různých poznávacích her a z části ze skupinové práce a naučných aktivitách zaměřených na organizaci Eurodesk, zapojení mladých lidí do chodu společnosti a příležitosti pro mladé lidi. Vše probíhalo formou neformálního vzdělávání. Poslední den projektu také všichni účastníci obdrželi Youthpass Certifikát.

              Každý večer jsme zakončovali reflexí z celého dne, kde každý mohl sdílet své pocity a bezpečně vystoupit ze své komfortní zóny.

              Součástí programu byl také volný den zhruba uprostřed týdne, což všichni velice ocenili. Mnoho účastníků se zúčastnilo City Tour pořádané dobrovolníky z místní organizace, jiní se rozhodli prozkoumat město na vlastní pěst.

              Reimbursement cestovních nákladů proběhl v hotovosti na místě a bez jakýchkoliv problémů.

Na projektu se sešla velmi dobrá a dynamická skupina lidí a všichni si Ankaru naplno užili, obzvláště ti, kteří byli na Erasmus+ projektu poprvé.

Michal Šťastný

Možná se ti bude líbit