Sustainable Lifestyle — Slovinsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Markovci, okres Šalovci, Slovinsko

Termín konání: 22. srpen—1. září 2022

Pro více informací si prosím přečtěte info-pack

Hostitelská organizace: Association Connect

Český tým: Kateřina Keclíková (GL), Veronika Poustková, Tereza Lukovicsová, Karolína Sičová, Petr Pudil, Filip Nečas

Video z projektu od Veroniky Poustkové: zde 

Report z projektu:

Projekt s názvem „Sustainable Lifestyle“ probíhal od 22. srpna do 1. září 2022 ve Slovinsku. Ubytováni jsme byli v občině Markovci, a to konkrétně v místním turistickém centru s krásnou krajinou okolo.

Celkem se projektu zúčastnilo kolem 30 lidí, a to zástupci zemí z Bulharska, Slovenska, Polska, Česka, Itálie, Ukrajiny a Slovinska. Po organizační stránce vše zaštiťovala slovinská společnost Association Connect.

Jelikož byl projekt cílen na udržitelný životní styl, byl program plný workshopů právě s touto tématikou. Ty jsme si tvořili sami v rámci národních týmů a náš výsledek jsme poté prezentovali ostatním. Program byl mimo jiné každý večer obohacen kulturními večery, po kterých většinou následovalo karaoke, party či movie night. Nechyběla ani intercultural night, kdy jsme všichni navzájem ochutnali jídla typická pro naše země. Super bylo také množství volného času. Když nám počasí přálo, trávili jsme jej venku hraním volejbalu, fotbalu či jinými sportovními aktivitami. 

Skvělým zážitkem byl jeden z posledních workshopů, kdy jsme měli možnost se seznámit s terapeutickým psem a zjistit víc o meditaci a sebepoznání. Ke konci projektu jsme si také udělali celodenní výlet do nedalekého aquaparku Terme 3000. 

Celý projekt se nesl ve velmi přátelském duchu. Hned na začátku jsme si sepsali pár pravidel, která jsme se snažili respektovat. Navíc jsme každý den začínali hodnocením předchozího dne, kdy jsme mohli řešit případně vzniklé problémy. Mimo to existoval „gossip box“, kam se přidávaly spíše vtipné poznatky, kterými jsme se každý večer bavili. 

Z celého projektu jsme si odnesli hodně. Plno přátel, zážitků a vzpomínek. Bylo to pro nás i značné vystoupení z komfortní zóny, protože pro hodně účastníků českého týmu to byl úplně první projekt. Všichni jsme se ale shodli, že to byla skvělá příležitost, která nás motivovala k účasti i na jiných, budoucích projektech.

                                                                                                                                   Veronika Poustková

Možná se ti bude líbit