The Road to Success of Future Leaders — Bulharsko

single-image

Termín konání: 12.-20. říjen 2019

Místo konání: Uzana (region Gabrovo), Bulharsko

Účastníci: Viktoria Antalová, Jaroslav Štofan, Eliška Gärtnerová, Filip Kocián 

Group leader: Denisa Flanderková 

Účastnící-se země: Bulgaria, Czech Republic, Serbia, Croatia, Macedonia and Greece

 

Hostitelská organizace: Evropa na dlan

Report z projektu:

Projekt pod názvem The Road to Success of Future Leaders se konal 12.10.-20.10. v Bulharské horské oblasti Uzana nedaleko města Gabrovo.

Této akce se zúčastnilo celkem 25 lidí z Bulharska, Řecka, Srbska, Chorvatska, Francie, Rumunska, Slovenska, České republiky. Organizační tým byl tvořen bulharskými zástupci ESN ze Sofie.

Aktivity byly zaměřeny na rozvoj leadership schopností. Společné sezení a diskuse jakož i práce v týmu se odehrávaly střídavě venku a v uvnitř nakolik počasí během projektu bylo velmi příznivé. Outdoorové aktivity zahrnovaly převážně ranní Energizer, rozcvičky a taktéž challenge ve větších skupinách, které se konaly v lese přímo za ubytovnou. Indoorové aktivity byly zaměřeny na rozvíjení tvořivosti a komunikací mezi účastníky, které tvořily diskuse o dané problematice v menších skupinkách a následně prezentace návrhů a nápadů.

Přibližně v polovině pobytu jsme měli zorganizovanou společnou túru na vrchol Ispolin, která byla příjemným odreagováním a hlavně na jejím konci nás čekal nádherný výhled na okolí, ve kterém jsme strávili tento týden. Někteří ze zúčastněných ocenili krásy tohoto kraje a rozhodli se jedno ráno si přivstat a vyjít na vrch aby mohli vidět krásný východ slunce.

Rána jsme začínali společnou rekapitulací předchozího dne kde nám Alex, naše trenérka, dala čas na zhodnocení za co jsme vděční, co jsme se naučili a co považujeme za významný moment z předchozího dne. Každý večer jsme zakončovali reflexí daného dne, která obsahovala z velké části shrnutí toho co se nám líbilo ten daný den, jaké aktivity jsme měli a co jsme se během nich naučili. To nám mělo pomoci zrekapitulovat den a zamyslet se nad tím. Ve večerní reflexi jsme měli prostor na návrhy vůči aktivitám na další dny.

Během celého týdne vládla pouze uvolněná přátelská atmosféra. Večeři ukončené prezentacemi zemí takzvané Intercultural nights, po kterých následovala zábava a tanec upevnily přátelství a zbourali stereotypy mezi účastníky.

Na závěr bych chtěl poděkovat za vynikající organizaci projektu Světlanu, Ilkovi a Horhemu (Georgi) a také Alex za její odborné tipy a přátelský přístup.

Jaroslav Štofan

Možná se ti bude líbit