The Role of Youth Work in Extreme Societies — Arménie

single-image

Termín konání: 7.-15. říjen 2018

Místo konání: Dilijan, Arménie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: Training course 

Přečtete si info-pack a brožuru z projektu: http://bit.ly/YouthWorkExtremism_GUIDE

Účastníci: Tibor Vocásek, Lenka Miklíková

Účastnický poplatek (strhla si samotná hostitelská organizace): €40

Hostitelská organizace: Loesje Armenia & LIVE N8W Foundation

Popis projektu:  

 

Projekt, kterého jsem se zúčastnila se jmenoval The Role of Youth Work in Extreme Societies. Projekt se konal v Arménii, v poměrně velkém městečku zvaném Dilijan v termínu 7. – 15.10.2018. Celkem se projektu účastnilo 29 lidí, a to z Portugalska, Španělska, Itálie, České republiky, Řecka, Moldávie, Makedonie, Nizozemska, Estonska, Maďarska, Ukrajiny, Gruzie a Arménie. Organizaci celého projektu zajišťovala arménská společnost Loesje Armenia.

Každý den jsme se ráno scházeli ve společenské místnosti penzionu, ve kterém jsme bydleli, a trávili jsme tam celý den (s přestávkami na jídlo). Veškeré aktivity byly indoorové. Většinou jsme ráno začínali nějakou ,,akčnější“ aktivitou, kdy jsme něco vyráběli nebo hledali na internetu v malých skupinkách a posléze jsme si sedli všichni a prodiskutovali danou věc/téma dohromady. Poté následoval výklad nějakého problému/tématu, který byl poté opět propojen s interaktivní hrou. Následovala pauza na oběd, po které jsme měli kraťounké cvičení na rozproudění krve v těle a do mozku a poté probíhalo odpoledne v podobném duchu jako dopoledne. Veškeré aktivity/přednášky byly udělány zábavnou formou, prokládané hrami, videi a dalšími věcmi, tudíž se člověk nikdy nenudil.

Celý týden utekl hrozně rychle, sotva se člověk seznámil, tak už měl pocit, že musí pryč. Všichni účastníci, včetně organizátorů byli velice milí a přátelští a celý projekt se nesl v duchu rodinné atmosféry. Na konci projektu jsem měla pocit, jako kdybych ty lidi znala roky. Slíbili jsme si, že se brzy uvidíme a sejdeme se někde v Evropě, tak doufám, že nezůstane jen u slibů. J

Lenka Miklíková

Možná se ti bude líbit