ThisABILITY — Itálie

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Montecchio Maggiore, Itálie

Prosím berte na vědomí, že ubytování na tomto projektu bohužel není bezbariérové: Unfortunately, the house has architectural barriers (i.e. stairs) and so is not arranged to host people with physical disability (wheelchairs etc.)

Termín konání výměny mládeže: 9.—18. květen 2023

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci

APV (Advance Planning Visit = přípravné předprojektové setkání zástupců národních týmů) se bude konat v Montecchio v termínu 13.—15. duben. Zástupce účastnící se APV se pak musí zúčastnit i samotné výměny mládeže v květnu.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Itálie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: STUDIO PROGETTO

Popis projektu:

The „ThisABILITY“ youth exchange project is a unique initiative focused on disability and inclusion, with a
special focus on discovering the hidden abilities and inner riches of each participant. The project brings together young people from different countries to experience firsthand the challenges and rewards of disability and social marginality.

Through a series of activities, workshops, and discussions, participants will gain a deeper understanding and appreciation of diversity, as well as develop their empathy, communication, and leadership skills.

The goal of ThisABILITY is to develop a path with young people towards a more inclusive and equitable
society, where everyone is valued for their unique abilities and talents.

Participants‘ profile:

  1. Young people over 18
  2. Young people ready to take part in the whole youth exchange, get involved, learn, discover other cultures
    and enjoy being in an international group;
  3. People who is able to communicate in English

Možná se ti bude líbit