Traditional European Stories for a European Citizenship — Španělsko

single-image

Termín konání: 21.-29. července 2013

Místo konání: Purchena, Almería-Andalucía, Španělsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Účastníci: Alice P., Petra Svobodová, Jan Lorenc, Tereza Havrlatová, Michala Chovancová

Report z projektu:

Projekt Traditional European Stories for a European Citizenship se konal ve dnech 21 – 29. 7 2013 ve Španělsku v městečku Purchena. Projektu se účastnily 3 země – Španělsko, Rumunsko a Česká republika.

            Hlavním cílem projektu bylo vytvořit společný příběh na téma: Evropa. Poté byl tento náš smyšlený příběh natočen na video i audio. Příprava na natáčení byla velmi zábavná. Vymýšleli jsme kostýmy, hráli si na maskéry a na filmové hvězdy. Skvěle jsme se bavili. Dále měla každá země přivézt příběh nebo legendu ze svého okolí. Tyto příběhy byly přeloženy a nahrány v jazycích partnerských zemích, které se na projektu podílely. Vedlejšími aktivitami v rámci projektu byla účast na různých workshopech, kde si účastníci mohli vyzkoušet práci s kamerou a před kamerou. Workshopy byly velmi zajímavé

            Organizátoři se i postarali velmi bohatý program mimo tvorbu projektu. Připravili pro nás zajímavé výlety po okolí a vzali nás i do vzdálenějších měst. Navštívili jsme Granadu a Almérii. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých a poučných informací jak o španělské tak o rumunské kultuře, tradicích, historii a ochutnali tradiční pokrmy v rámci mezinárodní večeře.

            Byli jsme ubytování v samostatném apartmánu s plně vybavenou kuchyni, koupelnou a 2 pokoji. Ubytování bylo velmi útulné a pohodlné. Strava byla výborná. Po celý pobyt byla zajištěna snídaně, oběd, večeře, svačina a v případě programu mimo město byly balíčky. Pití bylo k dispozici po celý společný program. Ochutnali jsme tradiční španělské pokrmy a i běžnou domácí kuchyň. Stravovali jsme se v místních restauracích.

Organizátoři nám bez jakýchkoliv problémů proplatili 70% nákladů za naší cestu.

            Projekt a jeho organizaci hodnotím velmi kladně. Přestože organizátoři byli nováčci, spolupráce s nimi byla úžasná. Byli velmi ochotní, přátelští a vycházeli nám maximálně vstříc.

Získali jsme zde nové přátelé, procvičili si anglický jazyk a dozvěděli se nové zajímavé  informace.

Petra Svobodová

Možná se ti bude líbit