Training of Trainers – Skills and Tools – Švýcarsko

single-image

Termín konání: 6.-14. září 2015

Místo konání: Leysin, Švýcarsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack.

Účastníci: Nikol Škorpíková, Michal Hahn

Hostitelská/pořádající organizace: AIESEC Zurich

Účastnický poplatek: €50 (vybírají si ho samotní organizátoři)

Účastnící se země: Švýcarsko, Španělsko, Velká Británie, Portugalsko, Makedonie, Itálie, Estonsko, Řecko, Arménie, Ázerbajdžán, Slovensko, ČR, Maďarsko, Polsko a Černá Hora. 

Pro fotografie z projektu a blog o tom, co se na projektu dělo navštivte: https://totswitzerland2015.wordpress.com/

Report z projektu:

Švýcarský Aiesec nás zavedl na Školení školitelů přímo do středu Alp, krásného hotelu s výhledem na zasněžené hory. Training of Trainers se konal od šestého do patnáctého září a program byl velmi intenzivní. Nejen skvělý lidé a prostředí dokreslili tento perfektní projekt. Organizace byla na jedničku a obsah školení byl taky velmi přínosný.

 

Na školení se sešla skvělá skupina lidí, což se ukázalo hned první den při teambuildingových akcích. Když jsme pak druhý den začali se školením o tématu, celá skupina byla velmi zapálená. Průběh akce byl perfektní, využívali jsme mnoho metod neformálního vzdělávání, naučili jsme se o kompetencích školitelů, jak vést diskuzi, jak správně evaluovat, jak klást otázky, jaká je správná spolupráce a jak jí dosáhnout, jaká může být skupinová dynamika a jak s ní pracovat a mnoho dalšího. V neposlední řadě jsme si všichni dvakrát vyzkoušeli prezentovat a vytvořit vlastní workshop, abychom uvedli nově získané zkušenosti do praxe.

 

 

Samozřejmě jsme však nebyli celou dobu zavřeni ve školící místnosti. V polovině projektu jsme měli volné odpoledne, kdy jsme všichni vyjeli lanovkou na místní nejvyšší horu, odkud byl překrásný výhled na Ženevské jezero a zbytek Alp. Jelikož nám přálo i počasí, zpátky pár odvážlivců, včetně mě, šlo místo lanovkou pěšky. A bylo nádherné sledovat místní švýcarskou pohodu, kde se na turistických stezkách procházejí krávy, které zde mají absolutní přednost.

 

Poslední den projektu byl velmi náročný, protože po tak intenzivním školení se jen těžko vracelo do normálu. Kdyby bylo možné projekt prodloužit o další týden, hned bych byl šťastnější.

 

Z těch pár projektů, na kterých jsem kdy byl, byl tento rozhodně nejlepší. Dal mi nejvíce, jak co se týče nových kompetencí, tak i vhledem do perfektní a bezchybné organizace, kdy Stevica, který projekt koordinoval, zvládl vyřešit všechno a bravurně. No a v neposlední řadě, skupina těch úžasných třiceti lidí mi bude navždy chybět, protože byli naprosto skvělý.

Michal Hahn

Možná se ti bude líbit