Unemployment-19 — Turecko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Mersin, Turecko

Termín konání: 1.—9. listopad 2023

Český tým: 5 účastníků + 1 group leader

Přečtete info-pack

Hostitelská organizace: European Integration Group

Report z projektu:

Projekt v tureckém Mersinu s názvem Unemployment-19 se konal od 1. do 9.11., byl umístěn přímo v centru turecké riviéry s nádherným výhledem a přístupem k moři. Společně s českým týmem, který byl tvořen 6 lidmi se zúčastnilo tohoto projektu také týmy ze Španělska, Turecka, Řecka, Polska, Litvy.

Během prvních tři dní jsme se vzájemně poznávali, dělali jsme team-buildingové aktivity, které nás měli připravit pro vrcholovou část projektu, které se zaměřovala na problémy a změny na trhu práce po covidové pandemii. Věřím, že načerpané zkušenosti nám v budoucnu pomohou být v životě aktivními lidmi a nebát se jít pracovat také do zahraničí. Inspirativní bylo posledních pár dní, kdy jsme si po skupinkách vytvořili vlastní workshopy a vyzkoušeli si třeba hru na komunikaci v pracovním prostředí na určitě téma či různé ekonomické simulátory. V rámci celého projektu panovala velmi příjemná a přátelská atmosféra v které bylo radost pracovat.

Věřím, že pro zbytek českého týmu bylo zúčastnění se na tomto projektu velkým krokem z jejich komfortní zóny a také lákadlo se dále zúčastnit dalších projektů. Přesah, který tyto projekty mají i pro vaši osobnost jako člověka je v mnohých případech nedoceněný.

Pavel

Možná se ti bude líbit