Visualise the Invisible — Irsko

single-image

Termín konání: 6.-13. září 2019

Místo konání: Woodstown, County Waterford, Irsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Přečtete si infopack.

Účastníci: Vít Grosser, Martina Kyselá

Účastnický poplatek (vybírala si ho samotná hostitelská organizace): €50/účastník 

Účastnící-se země: Estonia, Belgium, Romania, Jordan, Spain, Czech Republic, Germany, Armenia and Ireland

 

Hostitelská organizace: Waterford & South Tipperary Community Youth Service

Report z projektu: 

Zdravím z Irského Woodstown

První projekt v anglicky mluvící zemi, který jsem během jednoho roku koukání na různý projekty viděla. Bylo to naprosto úžasný a my byli po celou dobu projektu obklopeni místními, kteří jsou neskutečně milí a přátelští.

Ubytovaní jsme byli v menším domku, který měl větší kuchyn a opodál sociální zařízení. Dvě společenské místnosti, kde jsme mívali program a dva velké pokoje z toho jeden pro dámy a druhý pro pány.

Projekt trochu připomínal letní kemp, ale bylo to naprosto skvělý. Sami jsme si vařili a chystali snídaně, avšak kromě večeří.

Náš program začínal kolem deváté a ráno jsme měli program rozdělen na dvě části a odpoledne tak samo.

Program vedli dva úžasní trenéři a to španělka Elisa a belgičan Dominique, který momentálně žije v Paříži.  

Program byl neskutečně nabitý a plný zajímavých informaci, které stoprocentně v životě využiji.  Zabývali jsme se hodně duševními věcmi, zároven ale také rozvíjeli pohybové možnosti. Pracovali jsme semi se sebou jako s něčím, o co musíme co nejvíce dbát a co se musíme starat. Učili jsme se jak věnovat pozornost, jak psychické, tak také fyzické části našeho já.  

Denně jsme se zaobírali něčim jiným, a tak postupně den po dni jsme cítili rozdíly, které jsme s prvním dnem mohli snadno porovnat. Byli jsme den po dni více odolní, jak sami sobě a našim myšlenkám, tak také tomu, co si o nás myslelo okolí. Učili jsme se, jak co nejefektivněji pracovat s vlastním tělem, co je pro něj dobré apod.  

Pracovali jsme v menších i větších skupinkách a skoro u každé aktivity jsem citíla, že si postupně nacházíme cestu k těm druhým.  

Mezi úžasným programem jsme měli i jeden krásný výlet k roztomilému jezeru, které se nacházelo cca 30 minut jízdy autobusem od našeho domečku. Byla to taková menší túra po hřebencích. Běheme cesty jsme měli kolem sebe nádhernou přírodu a před očima chodící ovečky.  

Večer jsme strávili v jedné místní krásné hospůdce, kde jsme ochutnali jejich tradiční pokrm a somozdřejmě nemohl chybět ani Guiness, kterého jsme popíjeli denně. Guiness je typické irské pivo černé barvy a výrazné chuti.  

Během jednoho týdne v Irsku jsme zažili neskutečné množství zábavy, naučili jsme se spoustu věcí a také jsme si vytvořili nová přátelská pouta.  

Věřím, že všichni budeme na tento úžasný projekt vzpomínat s láskou.

Martina Kyselá

Možná se ti bude líbit