Rights to Cook — Cardiff, Wales, Velká Británie

single-image

Datum konání: 25. říjen – 5. listopad 2011

Místo konání: Cardiff, Wales, Velká Británie

Partnerské země: Bulharsko, Česká Republika, Portugalsko, Turecko.

Účastníci: Lukáš Janda (GL), Tereza Cyprisová, Zuzana Hejdová, Kateřina Vojtilová, Lucie Chládková,  Štěpán Gajzler, Veronika Poláčková, Jiří Hrdlička.

Téma: The project will culminate in creating a cookbook as dissemination with youth ideas of local meals that are simple.

Report z projektu:

Další velmi povedený projekt s názvem Right to Cook se odehrál ve Walesu a to hned na dvou místech. První půlka projektu se konala v mládežnickém centru poblíž Abergavenny, druhá pak v mládežnické ubytovně uvnitř Breconského národního parku ve vesnici Gilwern.

Sešli se zde mladí lidé z 5 zemí, konkrétně Walesu, České republiky, Chorvatska, Bulharska a Turecka a výstupem tohoto projektu mělo být získání nových poznatků ohledně lidských práv a vydání společné kuchařky.

Všichni účastníci byli první den namícháni a rozděleni do tří skupin. Tyto skupiny se pak každý den střídali na různých stanovištích a účastnili se jednotlivých workshopů. V rámci workshopů se probírali lidská práva, vařily národní jídla a tvořily návrhy na vzhled výsledné kuchařky.

Mimo dny kdy se prováděly workshopy jsme měli možnost se účastnit výletů po okolí, i do vzdálenějších měst, například Cardiff a Newport. Zajímavou části programu byla také haloweenská párty, na kterou jsme si měli připravit vlastní kostýmy. Další součástí programu a také rozhodně nejzajimavější byly kulturní večery jednotlivých států, na kterých účastníci prezentovali svou zemi a typická jídla a nápoje.

Díky velmi přívětivému chování Welšanů, kteří provozovali ubytovny a kteří se nám ho snažili celou dobu zpříjemnit, jsme si projekt užili a rozhodně na něj budeme vzpomínat v dobrém.

Možná se ti bude líbit