We Are One — Dánsko

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Brøns, Dánsko. Odkaz na ubytování najdete zde.

Termín konání: 10.—19. srpen 2021

APV (= advance planning visit, nebo-li předprojektové setkání lídrů národních skupin). APV se musí zúčastnit group leader české skupiny. Více o APV a group leaderování najdete na našich stránkách v sekci Často kladené dotazy. APV se bude konat online v termínu 8.-9. červenec a zúčastní se ho group leader české skupiny.

Prosím důkladně si přečtete info-pack.  Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Deadline přihlašování uplynul: 13. června.

Věkový limit pro účastníky: 16-25

Věkový limit pro group leadera: 18+

Celkový počet účastníků za národní skupinu: 5+1GL

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Proplacení Covid testů: PCR/antigenní testy budou propláceny účastníkům z rozpočtu na cestovní náklady, které jsou €275/účastník. Pokud tedy český účastník utratí €145 za cest. náklady, zbude mu ještě €130 na proplacení nákladů na Covid testy. PCR testy v Dánsku jsou zdarma. V ČR stojí jeden PCR test cca 1650,- (cca €65).

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Dánska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Dánsko, ČR, Polsko, Itálie, Řecko, Portugalsko, Turecko

Hostitelská organizace: Passion Udflugt

Popis projektu:

Určitě máš nějaké zkušenosti s národnostními menšinami. Přemýšlel/a jsi už ale, jaké výzvy může přinášet snaha integrovat se jako člen takové menšiny do řadové společnosti? Pokud Tě toto téma zajímá, je tento projekt pro Tebe!

Projekt se bude zaměřovat na inkluzi a pochopení, co to znamená být menšinou. Budeme spolu diskutovat a naučíme se více o tématu projektu použitím různých metod neformálního vzdělávání. Po projektu si tak budeme více všímat problémů, které členové menšin mají a také se naučíme, jak podpořit integraci všech do společnosti.

Profil účastníka:

Hledáme 5 mladých lidí mezi 16 a 25 lety a také group leadera (18+) z každé účastnící se země. Účastníci by měli mít zájem o téma projektu motivaci účastnit se všech jeho aktivit.

 

Možná se ti bude líbit