Werewolves vs. Aware Wolves — Lotyšsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 12.—22. květen 2022 

Místo konání: Bajari, okres Ropazu, Lotyšsko

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack (kde také najdete přihlášku). Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže).  Přihlaste se co nejdříve.

Počet volných míst: 1. Přihlaste se co nejdříve.

Počet účastníků: 5+1GL

Věkový limit pro účastníky: 18-30

Věk. limit pro group leadera: 18+

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Účastnický poplatek (vybírá si ho samotná hostitelská organizace): €50/účastník

Prosím sledujte aktuální opatření (testy, karanténa) pro vstup do ČR ze zahraničí na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální restrikce (nutnost testů, karantény, atp.) pro vstup na území Lotyšska na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Účastnící se země: Německo, Itálie, Česko, Rumunsko, Řecko, Lotyšsko, Španělsko

Hostitelská organizace: Mindful Journeys

Popis projektu:

Pokud jsi mladý člověk, který miluje naši planetu Zemi a lidi na ní, pokud už nemůžeš dále přihlížet, jak je zneužívaná a ničená a víš, že jediný způsob vedoucí ke změně je začít sám u sebe…

Přidej se k nám na týden plný zábavy a dobrodružství v divokých lesích Lotyšska, prozkoumávání a přetváření tvých vzorců chování a vyrovnávání se s tím, kdo jsi jako celek – to vše ve jménu harmoničtějšího života s ostatními lidmi.

Základní myšlenka: vlkodlak jakožto stín

Ve většině lidí cokoliv, co je vede mimo bezpečí jejich vědomých hranic, často vzbuzuje nutkání se tomu bránit a popírat jeho existenci. Toto odmítání doprovází vývoj stínu u jednotlivců a ve společnosti. Popírání jednotlivých aspektů celistvosti je klíčovou složkou při tvorbě stínu – temné, odmítané části duše.

Tento stín zahrnuje to, co na sobě nemáme rádi, co považujeme za ohrožující, zavrženíhodné a neadekvátní. Jednotlivě i jako kultura odmítáme tyto popřené a znehodnocené části nás samých a nedovolujeme jim, aby vzkvétaly jako součást naší vědomé identity.

Kdykoliv nejsou naše aspekty celistvosti vyjadřován akceptoványy, ale spíše popírány a odmítány, jsou zdeformovány a žijí uvnitř každého z nás jakožto negativní myšlenkové vzorce v naší mysli. Co je však někde potlačováno, nevyhnutelně se vynoří jinde. Když není stín odhalen, promítáme jej do ostatních, čímž podkopáváme naši schopnost vytvářet bezpečné a upřímné vztahy.

Vnější svět pak vnímáme přes vnitřní filtr z našich negativních emocí a myšlenek. Když jsou naše mysli plné strachu a nenávisti, vidíme ostatní jako ztělesnění toho, co je pro nás nejvíce děsivé a nenáviděníhodné a viníme je za naše problémy.

Tyto odmítané aspekty nás samých na sebe berou podobu zla a pokušení v našem vnějším světě. Stávají se všemi našimi nepříteli — našimi trýzniteli, násilníky, teroristy, podvodníky a ničiteli. Tyto typy lidí a situace k sobě přitahujeme skrze naše negativní emoční stavy. Navíc podněcujeme vznik těchto negativních vlastností u ostatních, kteří jsou ve skutečnosti odrazem našeho vlastního nevědomého já. Náš stín se pak stává vším, co ohrožuje naše bezpečí a jistotu.

____

Abychom prozkoumali a začali léčit tyto pokřivené části nás samých a náš svět, znovu si vytvoříme náš vlastní mikrokosmos fantazie a dobrodružství ve formě her na hrdiny, do kterých se obvykle nedokážeme vcítit.

___

 

NAŠE CÍLE

spojme se

 • abychom dostali účastníky z jejich komfortní zóny a všimli si našich automatických reakcí v těžkých chvílích
 • abychom zvýšili povědomí o tom, jak naše přítomnost ovlivňuje ostatní jedince a celé komunity
 • abychom na vlastní kůži zažili, jak dochází k sociální inkluzi a k sociálnímu vyloučení na různých úrovních
 • abychom zanalyzovali kulturu, ve které žijeme a jak ovlivňuje naše chování
 • abychom prohloubili naše soucítění a empatii pro sebe navzájem prostřednictvím sdíleného zážitku z venkovního dobrodružství
 • abychom se angažovali v místní komunitě a spojili se s ní, překonávali sociální bariéry a sdíleli naše výsledky učení
 • abychom uskutečnili vzdělávací navazující aktivitu v každé partnerské zemi založenou na hře Werewolves (Vlkodlaci)
 • abychom zvýšili dominový efekt projektu pečlivě zorganizovaným působením na sociálních médiích

 

NÁŠ ZÁMĚR JE VÁŽNÝ … Ale dosáhneme ho spoustou zábavy!

Naší hlavní aktivitou je venkovní dobrodružná role play, původně založená na zábavné společenské stolní hře Werewolves. Je to hra, která se odehrává v malé vesnici, kterou pronásledují vlkodlaci. Rovněž naše verze ve skutečném životě je pronásledovaná chamtivostí, hladem a komáry!

Každému účastníkovi bude přidělena určitá role, kterou budete muset v průběhu hry dodržovat. Můžete se také pokusit ukrást si navzájem pozice. Budete žít svůj (ne)obyčejný vesnický život a každý den se stane nová, neočekávaná událost, která zformuje budoucnost vašeho kmene, dodá vám nebo sebere odvahu a vezme nebo vám dá více zdrojů. Ale nezapomeňte, nejste jediní, kdo se snaží přežít v těchto lesích. Nedaleko se usadila nová vesnice a objevila se tu podivná skupina obchodníků, kteří útočí na tyto pozemky, aby získali užitečný majetek. Kdo ví, jak to skončí…

PROFIL ÚČASTNÍKA  Toto je pro tebe…pokud

 • cítíš, že vnější události, které se právě odehrávají ve světě, mají něco společného s tím, jak se všichni cítíme uvnitř
 • víš, že ten jediný skutečný způsob, jak přeměnit svou vnější realitu, začíná uvnitř sebe samého
 • cítíš se být odříznutý od společenství, které tě skutečně chápe
 • toužíš se spojit se svým divokým, dobrodružným „já“
 • chceš vyjádřit své opravdové myšlenky a emoce bez toho, abys byl hodnocen
 • toužíš uniknout svým každodenním starostem a být plně přítomen v daném okamžiku
 • je ti mezi 18 a 30 lety a máš bydliště v jedné z partnerských zemí
 • máš platný digitální EU certifikát pro Covid-19

PRAKTICKÉ INFORMACE

Kde: Bajari, okres Ropazu, Lotyšsko

Kdy: 12. – 22. května 2022 (včetně cestovních dnů)

Počet účastníků: 6 z každé země (z nichž jeden je group leader), dohromady 42

Účastnický poplatek: 50 eur/účastník

Životní podmínky: Budeme soběstační! Žádná elektřina ani tekoucí voda po dobu 5 dnů! Spaní ve stanech po celou dobu programu. (Doufáme, že ne, ale) možná studené sprchy.

Možná se ti bude líbit