With or Without You? Youth Participation in the Development of a European Citizenship — Polsko

single-image

Termín konání: 8.-15. prosince 2013

Místo konání: Szczecin, Polsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 4.3. tréninkový kurz

Účastníci: Lukáš Dumský

Report z projektu:

Organizace projektu byla perfektní. Většinu účastníků organizátoři vyzvedli už na letišti v Berlíně a odvezli přímo na místo konání. Ubytováni jsme byli v nádherné budově patřící organizaci International D. Bonhoeffer Study and Meeting Centre a v této budově jsme také strávili většinu týdne. Atmosféra zde byla velice přátelská.

Nejvíc nadšený jsem však byl ze samotného projektu. Jeho vedení se ujal vyjímečně zkušený školitel z Nizozemí Peter Keijzer. Pomocí her, kterých měl v zásobě neskutečné množství, nám vysvětloval základní pravidla práce se skupinou lidí a vytvořil z naší skupiny perfektně fungující tým, v němž jsme se všichni cítili jako mezi svými nejlepšími přáteli. Těžko slovy popsat jak dojemné pro nás byli poslední hodiny projektu.

Velké díky patří i řediteli Bonhoefferova centra, který pro nás uspořádal prohlídku města. Ač se Falco narodil v Hamburku, je dokonalým příkladem štětínského patriota. Díky svým hlubokým znalostem historie nás mohl patřičně seznámit s pohnutou minulostí města.

 

Lukáš Dumský

Možná se ti bude líbit