World of Diversity — Bulharsko

single-image

Termín konání: 31. červenec – 8. srpen 2019

Místo konání: Bansko, Bulharsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím přečtete si info-pack.

Účastníci: Erika Blanco Favaro, Lenka Švidrnochová, Jiří Rybka, Filip Klumpář 

Účastnící-se země: France, Italy, Bulgaria, Lithuania, Greece, Romania, Cyprus, Spain, Czech Republic, Slovakia, Hungary

 

Hostitelská organizace: Diverse and Equal Association

Report z projektu: 

Tréninkový kurz „World of Diversity“ se konal v horském resortu Bansko, který je bránou do Bulharského Národního parku Pirin, zapsaného také na sezna UNESCO.

 

Kurz probíhal v jednom z luxusních hotelů v resortu, tudíž jsme jako účastníci mohli využívat ve svém volném čase veškeré vybavení hotelu jako byl bazén, sauna, či posilovna. Samotné zaměření kurzu bylo míněno na rozmanitost a různorodost se kterou se můžeme ve světe setkat, přičemž se kurzu účastnilo celkově 42 účastníků z 11 zemí, reálně se však jednalo o mnohem více, jelikož někteří z účastníků pocházeli ze zemí mimo Evropu. Hlavními organizátory byli Ralitsa Rumenova a Stanimir Kiskinov pracující v tomto případě pro bulharskou organizaci Diverse and equal Association. Součástí projektu bylo velké množství týmových aktivit zaměřen&yacu te;ch na problematiku stereotypů, labelling a týmovou spolupráci. Dále pak byli součástí i workshopy, diskuze, krátké prezentace, či hry zaměřené na podobnou tématiku, či Evropské společenství. V rámci projektu jsme také společně během odpoledne navštívili Národní park Pirin. Celkově byl projekt obohacujícím nejen po personální stránce, ale pro mě také po profesní. Chtěl bych tedy poděkovat vysílací organizaci EYCB, konkrétně Janě Parolkové za možnost zúčastnit se tohoto projektu. Samozřejmě bych chtěl také poděkovat hostící organizaci Diverse and equal Association a oarganizátorům projektu Ralitse Rumenové a Stanimiru Kiskinovi.

Jiří Rybka

 ______________________

Dissemination event  “World of Diversity” TC

On 16th August Lenka Svidrnochova and Filip Klumpar facilitated a dissemination event upon the Erasmus+ project “World of Diversity “ Which took place in Bansko, Bulgaria from 31 July 2019 to 7th August 2019. Ten young and motivated volunteers gathered in Nydek, Czech Republic to share their experience and spread out the vision of help without profit. The meeting was facilitated by using methods based on non-formal education which helped the participants to develop their personal awareness. The participants tried to make their coat of arms or tree of life. Feedbacks were mainly positive. For some of them, it was the first time they had to think about such deep topics, some of them had already reflected on their roots and wishes. The organisers  Lenka and Filip, both volunteers from the Czech Republic who used some of the educational methods collected during the Bulgarian trainig course for youth workers called World of Diversity.

Možná se ti bude líbit