You Need It or You Want It — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Busteni, Rumunsko

Termín konání: 20. únor—3. březen 2023

Český tým: 4 účastníci (ve věku 17—25 let) +1 group leader (ve věku 18+). 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen fobčanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

U tohoto projektu si samotní organizátoři budou vybírat účastnický poplatek ve výši €5/účastník.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Oden Nehoiu

Popis projektu:

„YOU NEED IT OR YOU WANT IT“ is a youth exchange that will take place in Romania between 20 February and 3 March 2023 with 42 participants from 8 countries.

The aim of the project is to prevent and combat the negative effects of uncontrolled and irresponsible consumption on the quality of life and the sustainability of the environment

Objectives:

  1. increasing the responsibility of youngsters to reduce uncontrolled consumption of products, resources and services and limiting harmful effects on healthy life
  2. promoting upcycling of wastes and reusable materials as a tool for avoid or limit pollution of environment
  3. increase employability of youngsters from small communities by developing entrepreneurial initiatives for valorize trash and recyclable materials

The methodology is based on non-formal education methods including presentations, world cafe, up-cycling, entrepreneurial education, media and video creation etc. The project activities will be preparation, introduction, getting to know each other, workshops in plenary and teams, outdoor activities, intercultural evenings, visits, reflection and evaluation according to agenda.

Final products expected: role plays, videos, up-cycled objects and a guide with all information, methods, tools, solutions.

Možná se ti bude líbit