Your Best Voice — Polsko

single-image

Termín konání: 19.-28. srpen 2019

Místo konání: Lodz, Polsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Přečtete si info-pack.

 

Účastníci: Lucie Prisovská, Richard Bystřický

 

Hostitelská organizace: KobieTy

 

Účastnící-se země: Austria, Latvia, Romania, Hungary, Italy, France, Slovenia, Slovakia, Spain, Poland, Portugal and Czech Republic

Report z projektu: 

Školení v rámci Erasmu+ Your Best Voice se konalo v příjemném prostředí vesnice Grotniki blízko polského města Lodž v období mezi 19.-28.8. 2019. Na hlasovém projevu sem přijelo pracovat 24 pracovníků s mládeží z několika evropských zemí. Během osmi dnů jsme procvičovali správný nádech, artikulaci, projekci hlasu a zároveň nově objevený hlas využívali na vyprávění našich příběhů.

Celý koncept byl veden velmi přátelsky. Školitelé Gabi a Inese měli pozitivní přístup a my se snažili pracovat s tím, co v nás je; bez stresu a tlaku. Logistické zázemí bylo také výborné.

 

Kromě bloků, ve kterých jsme se na praktických cvičení a aktivitách dozvídali o hlase a jak ho použít, jsme měli sami dva výstupy. První byl formou inspirativního vyprávění ve stylu anglického  „Speaker’s Corner“. Druhý byl potom workshop, který jsme ve skupinách připravili pro ostatní a v kterém jsme spojili naši práci a zároveň nové věci z tohoto týdne.

 

Jeden den jsme také objevovali Lodž s aktivitou „Sound Walking“, kdy jsme v menších skupinkách naslouchali zvuku města a poté ho přetransformovali do krátkého představení pro ostatní.

 

Skupina byla skvělá. Dohromady nás dala společná chuť pracovat na našich hlasech a zároveň večerní zpívání (např. aktivita „Amost Eurovision“. která fungovala trochu jako interultural night).

 

Na konci jsme se všichni rozjeli domů s chutí na hlase pracovat dál a používat to, co jsme se naučili, s mladými lidmi, se kterými pracujeme a zároveň také v našich hlasových projevech jak v práci, tak v soukromém životě.

Lucie Prisovská

Možná se ti bude líbit