Youth Fitness Marathon — Španělsko

single-image

Termín konání: 21.-28. října 2013

Místo konání: Valencie, Španělsko

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 1.1. výměna mládeže

Účastníci: Kristýna Hříbková, Bohdana Andruškivová, Aneta Benešová, Kamil Skalník, Jan Pulda

Účastnící se země: Španělsko, Turecko, Rumunsko, Norsko a ČR

Report z projektu:

Týdenní program Youth Fitness Marathon se konal v nádherné přímořské Valencii v termínu 21.-28. října 2013. Byli jsme ubytováni v hostelu, který se nacházel přímo v historickém centru Valencie. Projektu se účastnilo 20 lidí z Turecka, Rumunska, Británie a České republiky.

Každé ráno po snídani v hostelu jsme vyráželi metrem do Mislaty,  samostatného města ve Valencii, kde se konala většina našich aktivit. V Mislatě jsme byli přivítáni na radnici starostou, ochutnali jsme tradiční španělská jídla a zatančili jsme si např. flamenco nebo bollywood dance.  Sportovní workshopy se konaly během dopoledne, potom následoval oběd a chvíle odpočinku, odpoledne jsme poznávali kulturu a krásu Španělska a po dlouhé večeři jsme se vraceli metrem zpět do hostelu. Co se týče sportovních aktivit, tak v tělocvičně jsme si zacvičili zumbu, zatancovali salsu a zahráli kriket, hokej a vybíjenou. Slunečné počasí s teplotou kolem 28 stupňů Celsia nám dovolovalo sportovat i venku, kde jsme hráli fotbal, frisbee a volejbal. V bazénu jsme si vyzkoušeli potápění s kyslíkovou bombou a nechyběla ani návštěva pláže a koupání v moři. Dále jsme navštívili nedaleké jezero Albuferra, po kterém jsme pluli na lodičkách a ochutnali jsme zde španělskou Paellu. Nejkrásnějším zážitkem byl výlet na kolech centrálním parkem Valencie a zastávka u Oceánografického parku a Paláce umění, které jsou ukázkou moderní architektury.

Děkujeme moc organizátorům, stejnětak i Evropskému centru mládeže v Břeclavi za zprostředkování těchto skvělých zkušeností a zážitků.  

 

Aneta Benešová

Možná se ti bude líbit