Termín konání: 19.-25. červen 2017
Místo konání: Jerevan, Arménie
Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží
Prosím přečtete si info-pack
Účastníci: Lukáš Libánský, Ludmila Pátá
Účastnický poplatek: €40 (vybírají si ho samotní organizátoři v hotovosti během tréninkového kurzu od každého účastníka)
Hostitelská organizace: Armenian Progressive Youth NGO (Arménie) & Youth Council of Valencia (Španělsko)
Účastníci se země: ČR, Arménie, Bělorusko, Dánsko, Gruzie, Itálie, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko, Ukrajina
Report z projektu:
19.6 – 25.6. 2017 jsem se zúčastnila projektu s názvem „Youth Workers for More Inclusive Europe “ organizovaný v Arménském Yerevanu.
Hned na začátek musím říct, že teoretická část projektu pro mě byla trochu zklamáním. Jelikož beru takovéto projekty i jako příležitost se vzdělávat, tak tento cíl pro mě tento projekt příliš nesplnil.
Očekávání, které ale tento projekt splnil, bylo setkání se se skupinou naprosto úžasných lidí z celé Evropy (bylo nás celkem 20 účastníků z 10 zemí – Španělska, Portugalska, Itálie, České republiky, Gruzie, Polska, Ukrajiny, Rumunska, Běloruska a Arménie). Lidé to byli nejen přátelští, veselí a otevření, ale i velmi zkušení, takže vlastně už jen interakce s ostatními účastníky z různých organizací, s různým vzděláním a působením tak byla velmi obohacující. A ve výsledku vše je o lidech. Takže ať už je program sebe lepší, či sebe horší, vždy záleží, jakou v rámci něj a kolem něj lidé vytvoří atmosféru. A my jsme byli parta lidí táhnoucí za jeden provaz od první chvíle, čehož jsem si velmi vážila.
Samozřejmě jsem si ale z projektu odnesla i nějaké teoretické a praktické znalosti. Jelikož byl projekt zaměřen na uprchlíky a migranty, měli jsme v rámci něj například skvělou příležitost se setkat s emigranty ze Sýrie, vyslechnout si jejich příběhy a osobně si s nimi popovídat, což by člověk jinak jen tak nezažil. Dále jsme také měli prostor na vytváření vlastních projektů v mezinárodních skupinkách, což mi do budoucna asi přineslo nejvíce.
Komunikace s organizátory z Arménie byla před projektem trochu slabší, ale musím říct, ubytování a jídlo bylo obojí velmi dobré a proplácení peněz po projektu proběhlo také velmi hladce.
V neposlední řadě bylo velmi zajímavé alespoň trochu poznat Arménskou kulturu.
Tímto bych tak velice ráda poděkovala Evropskému centru mládeže Břeclav, které mi umožnilo se tohoto projektu zúčastnit! Děkuju!
Ludmila Pátá