Youth Workers for More Inclusive Europe – Arménie

single-image

Termín konání: 19.-25. červen 2017

Místo konání: Jerevan, Arménie

  Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Prosím přečtete si info-pack

Účastníci: Lukáš Libánský, Ludmila Pátá

Účastnický poplatek: €40 (vybírají si ho samotní organizátoři v hotovosti během tréninkového kurzu od každého účastníka)

Hostitelská organizace: Armenian Progressive Youth NGO (Arménie) & Youth Council of Valencia (Španělsko)

Účastníci se země: ČR, Arménie, Bělorusko, Dánsko, Gruzie, Itálie, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko, Ukrajina

Report z projektu:

19.6 – 25.6. 2017 jsem se zúčastnila projektu s názvem „Youth Workers for More Inclusive Europe “ organizovaný v Arménském Yerevanu.

Hned na začátek musím říct, že teoretická část projektu pro mě byla trochu zklamáním. Jelikož beru takovéto projekty i jako příležitost se vzdělávat, tak tento cíl pro mě tento projekt příliš nesplnil.

Očekávání, které ale tento projekt splnil, bylo setkání se se skupinou naprosto úžasných lidí z celé Evropy (bylo nás celkem 20 účastníků z 10 zemí – Španělska, Portugalska, Itálie, České republiky, Gruzie, Polska, Ukrajiny, Rumunska, Běloruska a Arménie). Lidé to byli nejen přátelští, veselí a otevření, ale i velmi zkušení, takže vlastně už jen interakce s ostatními účastníky z různých organizací, s různým vzděláním a působením tak byla velmi obohacující. A ve výsledku vše je o lidech. Takže ať už je program sebe lepší, či sebe horší, vždy záleží, jakou v rámci něj a kolem něj lidé vytvoří atmosféru. A my jsme byli parta lidí táhnoucí za jeden provaz od první chvíle, čehož jsem si velmi vážila.

Samozřejmě jsem si ale z projektu odnesla i nějaké teoretické a praktické znalosti. Jelikož byl projekt zaměřen na uprchlíky a migranty, měli jsme v rámci něj například skvělou příležitost se setkat s emigranty ze Sýrie, vyslechnout si jejich příběhy a osobně si s nimi popovídat, což by člověk jinak jen tak nezažil. Dále jsme také měli prostor na vytváření vlastních projektů v mezinárodních skupinkách, což mi do budoucna asi přineslo nejvíce.

Komunikace s organizátory z Arménie byla před projektem trochu slabší, ale musím říct, ubytování a jídlo bylo obojí velmi dobré a proplácení peněz po projektu proběhlo také velmi hladce.

V neposlední řadě bylo velmi zajímavé alespoň trochu poznat Arménskou kulturu.
Tímto bych tak velice ráda poděkovala Evropskému centru mládeže Břeclav, které mi umožnilo se tohoto projektu zúčastnit! Děkuju!

                                                                                                                                                                                             Ludmila Pátá

 

Možná se ti bude líbit