More Mosaic Everywhere for Everyone Always – Activity 1: Active life style – Gruzie

single-image

Termín konání: 3.-12. červen 2018

Místo konání: Kobuleti, Gruzie

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: dvě, na sebe navazující výměny mládeže

Tento projekt se bude konat jako dvě na sebe navazující výměny mládeže:

  1. More Mosaic Everywhere for Everyone Always – Activity 1: Active life style – Kobuleti, Gruzie, 3.-12. červen
  2. More Mosaic Everywhere for Everyone Always – Activity 2: Creative expression – Lviv, Ukrajina, 23. říjen – 3. listopadProsím omrkněte nádherné projektové video.

Účastníci: Tereza Hausnerová, Lucia Urbanová, Lucie Kroužková, Martina Steklá

Group leader: Marie Kolářová

Hostitelská organizace: More Mosaic

Účastnící se země: Švédsko, Ukrajina, Gruzie, Řecko, Itálie, Kypr, ČR

Report z projektu:   

Projekt More Mosaic Everywhere For Everyone Always se konal 3. až 12. června 2018 na slunečném pobřeží Černého moře v městě Kobuleti V Gruzii. Za Českou republiku jsme vyrazily v pětičlenné dívčí sestavě včetně jedné posily ze Slovenska. Celkem se výměny mládeže zúčastnilo 35 mladých lidí z Gruzie, Ukrajiny, Švédska, Itálie, Řecka, Kypru a České republiky.

Hlavním tématem projektu byl aktivní životní styl a outdoorové aktivity, od čehož se také odvíjel celý program. Spoustu času jsme trávili společně venku při nejrůznějších aktivitách od výletů, sportu, meditace, teambuildingu či ekologické činnosti. Ke každodenní sportovní aktivitě navíc sama vybízela překrásná pláž v bezprostřední blízkosti hotelu. Někdo se věnoval plavání, běhu, józe, fotbalu, basketbalu či frisbee, ale vždy si každý přišel na své.

 

Hned po příjezdu byli všichni upřímně nadšení z gruzínské přírody a nemohli se dočkat naplánované návštěvy národního parku Mtirala. Této návštěvě předcházel workshop první pomoci s gruzínskými pracovníky Červeného kříže a workshop o přežití v přírodě a o tom, jak se chovat v krizových situacích. Návštěva národního parku byla pro všechny úžasným zážitkem, především díky divoké přírodě, koupání se pod vodopádem a v průzračném jezeře. Po tomto zážitku nás přepadla touha vidět z této úžasné lokality ještě víc a naštěstí byli organizátoři tak vstřícní a flexibilní, že nám umožnili navštívit i další místa jako město Batumi, pevnost Petra či botanickou zahradu u Batumi podle našeho výběru.

 

Další aktivity na projektu se zabývaly především teambuildingem a komunikací. A to opravdu úspěšně, v průběhu dní byly výrazně znát pokroky a na konci projektu jsme všichni byli jedna velká parta přátel, kterým bylo moc líto, že už se musí rozloučit. Zlatým hřebem každého dne byl kulturní večer, který měla na starost každý den jiná země. Dozvěděli jsme se nové zajímavé informace, zahráli si hry a kvízy, naučili tance, zazpívali písně, ochutnali tradiční jídlo a pití a strávili skvělé společné chvíle. Mnohým se ani poté ještě nechtělo spát a dlouho do noci se povídalo u ohně na pláži. Pro všechny byl projekt plný nezapomenutelných chvil s novými přáteli, byli jsme okouzleni krásami Gruzie a při odjezdu a loučení ukápla nejedna slza. Na naše dobrodružství v Gruzii budeme všichni rádi vzpomínat.

Martina Steklá

Možná se ti bude líbit