A World of Difference — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Căsoaia (Arad), Rumunsko

Termín konání: 14.—22. červenec 2023

Český tým: Karolína Šindlářová, Sofie Brinzikova, ​Radek Starý

Pro více informací prosím přečtete info-pack. 

Report projektu:

Tréninkový kurz s názvem A World of Difference: Train-the-Trainer se konal od 14. do 22. července 2023 v Rumunsku. Celý program probíhal v prostorách letního campu Căsoaia poblíž města Arad.

Na kurzu se sešli účastníci z Litvy, Gruzie, Arménie, Řecka, Rumunska, Česka, Francie a Turecka a celou dobu nás programem provázel zábavný a zkušený trenér Sergiu.Hlavním tématem kurzu bylo jak se stát trenérem a vést workshopy. První den se jako obvykle nesl v duchu poznávání se a teambuildingu. Další dny jsme se věnovali např. rozdílům mezi formal, non-formal a in-formal vzděláváním, peer-to-peer vzděláváním nebo zlepšování komunikačních schopností – zkrátka všemu co bychom jako trenéři měli vědět a ovládat. Odnesli jsme si nejen spoustu teoretických vědomostí, ale hlavně aktivit, které jsme si sami vyzkoušeli a později je sami můžeme používat při vedení workshopů. Program jsme zpestřovali zábavnými energizery, které vymýšleli i samotní účastníci a na konci každého dne jsme se ve skupinkách věnovali hodnocení. Nejzajímavější část se odehrávala v posledních dvou dnech, kdy jsme se rozdělili do týmů a pomocí informací načerpaných v prvních dnech tréninku jsme pro ostatní
vytvořili krátký workshop na námi vybrané téma. Po každém workshopu nechyběla ani část s feedbackem, který jsme si dávali navzájem a svůj pohled vždy přidal i trenér Sergiu. Myslím, že všichni účastníci hodnotí tréninkový kurz kladně a mě už zbývá jen poděkovat všem organizátorům i vysílající organizaci za skvělý týden plný nových informací, zážitků a přátelství.

Karolína Šindlářová

 

Možná se ti bude líbit