Practical Ecology II – Francie

single-image

Termín konání: 22. červenec – 1. srpen 2014

Místo konání: Bédeille (u Toulouse), Francie

Program: ERASMUS+

Účastníci: Eliška, Anna, Asma, Magda

Report z projektu:

V druhé polovině července se konal projekt (tréninkový kurz) zaměřený na oblast praktické ekologie. Místo konání projektu bylo v malebné francouzské venkovské krajině, v podhůří Pyrenejí. Projektu se účastnilo cca 25 mladých nadšenců z České republiky, Polska, Lotyšska, Itálie, Francie a Španělska.

Z organizačního hlediska bylo po celou dobu vše zcela perfektní a do detailu promyšlené. Možnost ubytování byla v mongolské jurtě či v pokojích přímo v budově „farmy“ spravované francouzskou organizací SOLAFRIKA. Během projektu jsme si sami připravovali rozmanitá, chutná a zdravá jídla převážně z lokálních surovin od místních farmářů.

Program byl nabitý od rána do večera. Všichni jsme se dozvěděli mnoho o používání ekologických suchých záchodů (jenž jsme po celou dobu projektu rovněž používali), o nakládání s odpadními vodami, o hmyzu, volně rostoucích rostlinách a jejich použití v každodenní stravě. Měli jsme možnost vidět trh s farmářskými a lokálními produkty v St. Girons, užít si trekking v kopcích či navštívit krásné cihlové město Toulouse a seznámit se s místními různými ekologickými organizacemi. Vrcholem naší tvůrčí činnosti byla výroba nádherných recyklovaných náušnic a také dvoudenní workshop zaměřený na výrobu hliněné pece, solárního vařiče či ekonomického vařiče na dřevo.

Pestré každodenní aktivity byly doplněny kulturními večery. Dozvěděli jsme se tak mnoho o zemích našich projektových přátel a rovněž jsme sami reprezentovali Českou republiku pomocí tříchodového menu v podobě česnekové polévky, bramboráků, krupičné kaše a skromné přednášky zaměřené nejen na kulturní specifika, ale také na oblast ekologie.

Mnoho účastníků již mělo možnost participovat na projektech Mládeže v akci, ovšem všichni jsme se shodli, že projekt Practical ecology II byl skutečně velmi obohacující, pestrý a jedinečný! Za tým všech účastnic z České republiky tímto velmi děkuji za tento nezapomenutelný zážitek,

Anna

Možná se ti bude líbit