Business Makers — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 12.—23. září 2022

Místo konání: Vatra Dornei, Rumunsko

Počet volných míst: 5 účastníků (ve věku 18-30 let) + 1 group leader (18+, bez horního věk. limitu). 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 1. srpna.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen fobčanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Pro Civis Dorna NGO

Popis projektu:

„Business Makers” will empower young people express their wildest ideas and to structure them in the form of a business. This will also be the opportunity for the youngsters to improve their skills in networking, to understand how to structure their ideas in a manner that can be presented to possible investors and to learn how to promote their ideas.

The main objective of „Business Makers” is to make the participants more acquainted with the business environment in the country where they live and to make them understand that putting turning your ideas into reality is not such an impossible endeavor. Going beyond the creation the businesses, the participants will learn how to make a marketing campaign, process that will end with the composure of a series of commercial that serve as a promotion outlet for products or services that the participants want to put on the market.

During the 10 activity days youth exchange, the youth will be starting a journey in which they will try to find their passion, to connect, to learn about team-work, to form a network that will help them materialize their ideas and to become young entrepreneurs that know how to promote the concepts that they created.

The program of activities was built in such a way as to allow introduction into the topic, leading gradually to fulfilling project’s objectives. We will use the following non-formal methods: name, getting to know each other and team building games, educational games, surveys and street interviews, interactive presentation methods, analysis and self-evaluation methods, brainstorming, mental maps, graphic facilitation, group discussions, debate, open space, public speaking, hiking, role-playing, teamwork, photo voice.

Možná se ti bude líbit