Business Makers — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 12.—23. září 2022

Místo konání: Vatra Dornei, Rumunsko

Český tým: Lukáš Kapinus (GL), Jan Ošťádal, Nina Kateřina Ratajská, Adéla Pecinová, Karolína Luscoňová, Laura Balogová, Michaela Parkosová, Adam Janeček, Anežka Jizbová

Přečtěte si info-pack. 

Hostitelská organizace: Pro Civis Dorna NGO

Report z projektu:

Bussines makers – tak se jmenoval projekt výměny mládeže, kterého se zúčastnila necelá padesátičlenná skupina z Evropy, složená z devíti účastníků z Česka, a dále z Polska, Rumunska, Bulharska, Španělska a Lotyšska v termínu od 12.-24.9. na kraji rumunského městečka Vatra Dornei. Celým programem nás provázeli „vedoucí“ Adi a George.

V prvních dnech byly aktivity cílené hlavně na seznamování mezi sebou a na teambuildingové hry.  Třetí den jsme pak vyrazili poznávat a nasávat informace z praxe od nejpovolanějších, a to od vlastníků byznysů v okolí. Poznali jsme, jak zde funguje dřevořezbářský průmysl, anebo jaké to je provozovat pension. Všechny také zaujal výrobna pitné vody značky Bukovina, která se distribuuje po celém Rumunsku.

V dalších dnech jsme pak diskutovali a představovali své byznys plány, učili se dovednosti představit a prodat produkt, anebo natočit a sestříhat video. Přemýšleli jsme a diskutovali mezi sebou o svých nápadech, navzájem se podporovali a dali si užitečné rady do začátku podnikání.

Stravování bylo rozmanité, k snídani jsme si užívali švédské stoly, k obědu a večeři jsme poznávali typická rumunská jídla.

Každý večer jsme se mohli vždy na co těšit, ať už to byly kulturní noci, spojené s ochutnávkou tradičního jídla a nápojů každé zúčastněné země, tak i na Spa večer či kostýmovou party.

Za těch 10 dní si tam spousta z nás našlo skvělé přátele jak v naší české skupině, tak i z dalších států Evropy a věřím, že díky tomu byl náš program ještě o 100 % lepší. Věřím, že vytvořená přátelství neskočila posledním dnem Erasmu, ale že se navzájem v budoucnu potkáme a ukážeme si navzájem krásy našich zemí.

Adéla Pecinová

Možná se ti bude líbit