Soundmapa of Europe II — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Kamień, Jizerské hory, Polsko

Termín konání: 18.—29. srpen 2023

Český tým: 4 účastníci (ve věku 16—30 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Přečtěte si info-pack. 

Hostitelská organizace: Windmill Foundation

Report z projektu:

Projekt Soundmapa of Europe II. se konal pro svou velkou oblíbenost již podruhé v termínu od 18. – 29. 8. na polské straně Jizerských hor v městečku zvaném Kamie ń. Celkem se na projektu sešlo kolem 30 účastníků z různých zemí (Polska, České republiky, Španělska, Gruzie, Belgie, Ukrajiny, Izraele, Turecka). Vše bylo zajištěno polskou společností Windmill Tree.
Hlavní téma projektu bylo prozkoumat muziku, naši společnou vášeň, která nám pomáhá
porozumět našim emocím, citlivosti a zároveň dodává prostor zpomalit v dnešním hektickém světě výkonu a dřiny. Prací v multidisciplinárním kolektivu plném umělců jsme se učili improvizovat, zpívat, koncentrovat, meditovat, vnímat hudbu jako součást nás. Sešel se tým velmi talentovaných mladých lidí (od kytaristů, klavíristů, violoncellistů, až po zpěváky, jazzové muzikanty,..), kteří se nebáli každý den tzv. “jammovat” v našem malém útulném prostoru, kde na nás dýchaly i neobvyklé nástroje – kalimby, sansuly, handpany,…
Co se týče podrobnějšího programu, každý den byl jedinečný, jiný, něčím speciální. Po
příjezdu samozřejmě následovaly stmelovací teambuildingové hry plné zábavy a úsměvů. I
samotní účastníci si občas připravili workshopy na poznávání jeden druhého a odlišných
kultur. Další workshopy od organizátorů pak byly směřované k hudbě a poznávání našich
vlastních limitů (vocal workshop, body movement, body percussion, presentation of
instruments, interlimb coordination and rhythm,..) a mnoho dalších. V pondělí se pro
načerpání mentální energie konal celodenní výlet do přírody, poznávání místních hor a lesů. Náročných několik kilometrů všichni však úspěšně zvládli. Po cestě jsme zpívali, hráli hry, někdo s sebou dokonce bral i ukulele, kytaru, abychom se vždy mohli potěšit hudbou. Od středy jsme začali pracovat v malých týmech a vytvářet představení, které jsme v neděli prezentovali ve Świeradów – Zdrój, dalším polském krásném městečku. Večery probíhaly také velmi zajímavě, kromě kulturního večera, kde jednotlivé země prezentovaly národní pochoutky jsme měli zajištěn i sushi workshop od japonského páru. Nesměly chybět i filmové večery a hraní a zpívání u ohně.
Z fotek je patrné, jak radostný náš projekt byl. A to může potvrdit opravdu každý, kdo zažil tuto výjimečnou atmosféru. Já sama za sebe můžu říct, že to byl jeden z nejlepších projektů, které jsem kdy navštívila. Navázala jsem tolik nových kontaktů a načerpala energii z naší společné vášně – hudby.

Alice

Možná se ti bude líbit