Pro-Mo — Litva

single-image

Termín konání: 15.-22. březen 2018

Místo konání: Trakai, Litva

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím přečtete si info-pack a blog o výsledcích tohoto projektu: http://urbanamladez.hr/svi/pro-mo-project-results/

Účastníci: Nikola Bělíková, Veronika Zoulová, Lucie Pietraszková, Adam Vrchlavský, Jan Tomášek, Daniel Bourek

Group leader: Klára Ubrová

Hostitelská organizace: Tavo Europa

Účastnící se země: Česká republika, Litva, Chorvatsko, Bulharsko, Polsko, Itálie, Španělsko

Report z projektu:

Mám takové pořekadlo, pokud se neztratíte nebo se Vám něco nepokazí po cestě, tak to není výlet. To se nám potvrdilo sotva jsme nasedli do auta. Řidiči se totiž rozsvítila jakási kontrolka, která hlásila poruchu. Aby toho nebylo málo, řidič, kterého pro nás z Litvy poslali nemluvil česky, ale jenom litevsky, polsky a rusky. My jsme ale naštěstí měli Honzu, který se ukázal jako mistr ve znakové řeči v kombinaci se slovenštinou a ruštinou a nám se tak podařilo závadu vyřešit, po cestě vyzvednout ještě člena polského týmu a po šestnácti hodinách jsme zdárně dorazili do Trakai, kde už probíhalo seznamování. 

Myslím, že lepší ubytování jsme si nemohli přát, celý týden jsme strávili ve vile, kde se běžně konají svatby, která leží jen kousek od jezera a na „zahradě“ má další malý domeček, kde je i sauna. 

První den, jak už to tak bývá, probíhali seznamovací hry. Celkem se projektu zúčastnilo sedm států Česká republika, Polsko, Litva, Bulharsko, Chorvatsko, Španělsko a Itálie. Hned druhý den jsme se ale pustili do práce. Ve skupinách jsme si měli vymyslet svůj vlastní projekt, pro který jsme pak celý týden vymýšleli různé formy propagace a kampaní. A tak se někteří z nás stali spolumajiteli baru, svatební společnosti, sportovní značky nebo třeba aplikace, která pomáhá zvířatům v útulcích. Založili jsme si vlastní youtube kanál, facebook a instagram profil, kam jsme potom postovali různé výstupy našich projektů. Taky jsme se naučili používat grafické programy jako Canva nebo MailChimp. 

V půlce týdne nám organizátoři připravili výlet do Trakai, kde se nachází sídelních hrad litevských knížat a vesnice s tradičními barevnými domky, odpoledne jsme si mohli prohlédnout hlavní město Vilnius. Po promrzlém výletu jsme potom všichni ocenili saunový večer.

Každý večer probíhala prezentace nějakého státu. My jsme si připravili kvíz, polku, jazykolamy a naučili jsme ostatní písničku Kozel od Jaromíra Nohavici. Největší úspěch mělo ale samozřejmě jídlo, a to hlavně české sýry a hlavně pivo. 

Celkově byl projekt moc povedený a určitě se v budoucnu přihlásím na další.

 

Nikola Bělíková

____________

Projektové fotoalbum Nikoly Bělíkové.

Možná se ti bude líbit