Kids Wanna Have FUNdamental Rights – Rakousko

single-image

Termín konání: 23. červen – 9. červenec 2018

Místo konání: Klaffer am Hochficht + Unterweitersdorf, Rakousko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Přečtěte si info pack denní program aktivit. 

Účastníci: Tereza Nováková, Daniel Vališ, Hai Nguyen Quang, Adam Mikeš, Tereza Havlíčková, Viat Anh Le Nhat

Group leader: Jakub Pidrman

Hostitelská organizace: Österreichische Kinderfreunde, Region Mühlviertel

Účastnící se země: ČR, Rakousko, Itálie, Rumunsko, Makedonie, Finsko, Slovinsko, Portugalsko

Report z projektu: 

Náš šestnáctidenní projekt Kids wanna have some FUNdamental rights probíhal od 23.6.-9.7. 2018 v rakouské vesnici Kloffer am Hochficht v Rakousku a hostitelskou organizací byl Österreichische Kinderfreunde region Muhlwütel. Dohromady se projektu zúčastnili lidé ze všech koutů Evropy-Rakousko, Itálie, Rumunsko, Makedonie, Finsko, Portugalsko a my Česká republika. Účastníci byli ve věku od 13-18-ti let a z každé země jich bylo 6, pouze účastníci z Rumunska přijeli v mírné přesile a to ve 12-ti účastnících. Každou zemi zastupoval lídr starší 21 let. Hlavním záměrem projektu bylo seznámit nás s pojmem dětská práva a dozvědět se více o dětských právech po celém světě. 

První den jsme úspěšně všichni dojeli do Klafferu, kde jsme se rozdělili do pokojů v Seehausu, domě, který byl pod kopcem vedle jezera a Mainhausu, což byl dům, ve kterém jsme měli jídla a pořádali většinu aktivit. 

Většina dní probíhala podobně, ráno jsme měli energizer, takovou krátkou rozcvičku, kterou vždy pořádala jiná země. Poté jsme měli dopolední a odpolední aktivity, které zahrnovaly jak práci ve skupinách, tak i přednášky či rozsáhlé diskuze. Po večeři byl program dobrovolný, ale i tak měl velmi vysokou účast, jelikož byl pokaždé velmi zajímavý. Například se pořádaly kulturní večery, kdy každá země předvedla něco ze své kultury například tancem, zpěvem, krátkou prezentací, videem nebo jsme den zakončili táborákem či nějakým zajímavým vyprávěním.

V druhém týdnu jsme se rozdělili do skupin a každý si mohl vybrat mezi stínovým divadlem, malováním a tvorbou filmu. Své výtvory jsme nakonec před ostatními prezentovali a myslím si, že všechny byly velmi povedené. Jeden den jsme vyjeli na celodenní výlet do Linze, kde jsme měli příležitost si prohlédnout historické centrum města, obchodní středisko či jít do muzea. Poslední tři dny jsme trávili v Unterweitersdorfu, kde jsme spali pod stany a celý náš program se proto odehrával venku. Bylo to velmi přínosné, jelikož jsme zde poznali další nová místa a lidi. 

Po těchto šestnácti dnech plných vzrušujícího poznávání a všemožné zábavy bylo velmi těžké se poslední den rozloučit nejen se skvělým programem nebo všemi místy, které jsme navštívili, ale i s novými přáteli, které jsme zde poznali.

                                                                                                                                                                                        Tereza Nováková

Možná se ti bude líbit