Aesthetics of Youth Work: Content Creation & Management Training — Polsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Rabka-Zdrój, Polsko

Termín konání: 17.—24. duben 2024

Český tým: 1 účastník 

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Europe4Youth

Report z projektu:

Projekt „Aesthetics of Youth Work: Content Creation & Management Training“ mě zavedl do pěkného polského městečka Rabka-Zdrój a byl zaměřen na zlepšení dovedností účastníků v oblasti tvorby a správy obsahu. Cílem projektu bylo nejen naučit účastníky základům práce s různými digitálními médii, ale také je inspirovat k efektivnímu cílení obsahu na různé skupiny a podporovat mezinárodní spolupráci a kulturní výměnu.

Hned první den jsme začali představením našich organizací a debatou o tom, pro koho vlastně ten obsah tvoříme. Výsledkem byly různé nápady na textové články a kreativní kampaně.

Každý den byl naplněn praktickými aktivitami. Pracovali jsme s různými druhy médií – od fotografování a natáčení videí až po tvorbu podcastů. Naše dny vždy začínaly v 8 ráno písničkou „I Feel Good“, která nás motivovala a pozitivně naladila. Po snídani jsme se věnovali intenzivnímu učení. Dopolední a odpolední bloky byly proloženy přestávkami a společnými obědy, kde jsme měli možnost sdílet své poznámky, zážitky a zkušenosti.

Každý účastník přinesl do projektu něco svého. Byli mezi námi ti, co už dlouho pracovali buď s fotografií, Canvou, nebo perfektně natáčeli reels a TikToky, nebo poradili ostatním s nahráváním podcastů. Díky tomu jsme se učili nejen od lektorů, ale i od sebe navzájem. Ačkoli jsem již měla nějaké zkušenosti s těmito médií, bylo skvělé si vše znovu vyzkoušet v praxi a zdokonalit se.

Projektu se zúčastnili studenti z Polska, Itálie, Španělska, Portugalska, Malty, Srbska a dalších zemí. Díky tomu jsem měla možnost poznat různé kultury a tradice, sdílet své příběhy a vytvořit nová přátelství. Výlety do Zakopaného a Krakova nám  umožnily hlouběji proniknout do polské kultury a historie a bylo to nezapomenutelné!

Z projektu jsem si odnesla spoustu cenných zkušeností. Zlepšila jsem své dovednosti v oblasti tvorby multimediálního obsahu a získala nové přátele z různých koutů světa.

Tato zkušenost mě motivovala k dalšímu osobnímu a profesnímu rozvoji a poskytla mi nové nápady pro budoucí projekty v rámci práce s mládeží.

Sofia Z. 

Možná se ti bude líbit